„A“ mužstvo: Vydřené tři body z Petřvaldu

TJ Petřvald n/M.  –   FC Vratimov   1:2   (0:1)

Branky: 77´Ručka  –  34´Osvěčík, 87´Pařenica

Sestava: Kubala – Stuchlík, Šimek, Škorík, Kašuba (90´Plachta) – Valenčin (68´Skoupý) – Pařenica, Osvěčík, Pešek – Tříska T. (80´Sáblík), Svěnčík (90´Tříska A.)

V neděli se v rámci 22.kola odehrálo v Petřvaldu velmi zajímavé utkání. Domácí, kteří bojují o bytí a nebytí v soutěži, se vytáhli na dosavadního lídra z Vratimova a hodně favorita potrápili. Vratimovští nastoupili oproti jiným utkáním jakoby se zataženou ruční brzdou a jejich hra byla plná nepřesností a nedotažených akcí. Domácí Petřvald hrál velmi ofenzivně a na jeho hráčích byla patrná touha po třech bodech. Vratimovští ovšem také hrozili, a to především z brejků, které ale brankou v síti výborného Klečky neskončily. Domácí byli o poznání aktivnější, ale ani jejich ataky  nebyly dotaženy a končily na pozorné obraně hostů. Ve 34 minutě zmrazil domácí vratimovský Osvěčík, ke kterému se po rohovém kopu dostal odražený míč a ten přesnou dělovkou z hranice pokutového území poslal hosty do vedení. Druhou půlku začali hodně aktivně domácí, kteří svého rivala zatlačili a jen díky své vlastní nemohoucnosti a Kubalovi ve vratimovské brance nedokázali vyrovnat. Hosté byli v této fázi hry hodně pasivní a na jejich branku se valil jeden útok za druhým. Domácí dobývali vratimovskou branku, ovšem žádnou ze svých příležitostí nebyli petřvaldští schopni uklidit do sítě. Vratimovští ale měli taky své velké šance a mohli utkání rozhodnout dříve, bohužel pro ně však ani Osvěčík ani Pařenica tváří v tvář domácímu gólmanovi nesupěli. Hosté si tak dlouho svým výkonem koledovali o vyrovnání, až jim po hrubce Šimka nakonec branku vstřelil po závaru před brankou v 77 minutě Ručka. Když už se zdálo, že si soupeři rozdělí po bodu, předvedl v 87 minutě vratimovský Pařenica fotbalovou parádu, kdy se po akci Svěnčíka neukvapil a parádním lobem srazil domácí do kolen a vystřelil Vratimovu tři body. Domácí se tak bodového zisku i přes svůj výborný a bojovný výkon nedočkali.

Hodnocení trenéra Jiřího Hořínka:

„Dnes to bylo pro nás opravdu šťastné vítězství. Věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduché utkání, což se potvrdilo. Domácí nás ve druhém poločase přehrávali a nakonec po naší chybě vyrovnali. My jsme ale měli za stavu 1:0 taky dvě tutovky, které kdybychom proměnili, tak by to byl jiný zápas…Prostě i takové zápasy se hrají. Když to nejde fotbalově, musí se to urvat bojovností, což dnes všichni kluci předvedli. Vyhráli jsme sice se štěstím, ale i taková výhra se počítá. I když domácí si dnes minimálně bod zasloužili…“