„A“ mužstvo: Staré Město roli favorita ve Vratimově potvrdilo

FC Vratimov  –  TJ Durman Staré město  1:3  ( 0:1 )

Branky: 69´Osvěčík  –  8´Štěrba, 50´Slota, 75´Střalka

Sestava: Kubala – Stuchlík, Valenčin, Hottek, Kašuba – Tříska T., Pohludka, Pařenica, Pešek – Osvěčík, Adámek (83´Brezula )

Fotbalisté Starého Města potvrdili roli favorita a ve Vratimově si došli vcelku v pohodě pro vítězství, čímž si upevnili první místo v tabulce právě probíhající 1.A třídy. Ke třem bodům jim pomohly jednak rychlé brejky, z kterých vstřelili domácím dvě branky, ale taktéž prakticky bezchybná defenziva, která vratimovským nedovolila zhola nic. Ačkoliv byli vratimovští opticky lepším a fotbalovějším mužstvem, proti dobře propracované defenzivní vozbě hostů se nebyli schopni prosadit a jejich akce byly hodně bezzubé. Hosté se dostali do vedení už v 8 minutě, kdy se prosadil po dorážce Štěrba, čímž své mužstvo uklidnil a ti už jen narušovali vratimovské plané pokusy ohrozit branku a sami naopak vyráželi k nebezpečným brejkům, které ovšem neproměnili. Do druhé půle opět vstoupili hosté skvěle a hned v 50 minutě se po dalším rychlém brejku gólově prosadil Slota. To byla citelná rána pro domácí, kteří poté otevřeli hru až na hranici rizika, ale kýženou branku se jim povedlo se štěstím vstřelit až v 69 minutě Osvěčíkem. Ovšem definitivní tečku za utkáním napsal hostující Střalka, který využil zmatku před vratimovskou brankou a v 75 minutě vrátil hostům dvoubrankové vedení a tříbodovou pojistku.

Hodnocení trenéra Jiřího Hořínka:

„Dnes to byl pro nás typický zapás, když hrajeme s někým nahoře. Sestavu díky absencím musíme lepit a ztrácíme body. Dnes ovšem zaslouženě…Soupeř nám nic nedovolil. Nemohli jsme se vůbec prosadit a dostáváme takové laciné branky…Jako přes kopírák to bylo v Datyních. Herně jsme horší nebyli, ale počítají se góly. A ty my jsme nedali… Musíme se teď připravit pořádně na poslední zápas, který hrajeme opět doma a pro klid v zimě vyhrát… „