Po dalších porážkách zůstáváme na dně

V posledních kolech jsme zaznamenali dvě vysoké porážky, ale kontakt s týmy ze spodních pater jsme neztratili. V domácím prostředí se nám zápas s Hájem ve Slezsku nevydařil. Jediný gól jsme zaznamenal David Musiol až za Více »

Ve Staré Bělé jsme body ztratili zbytečně

STARÁ BĚLÁ – FC VRATIMOV 4:2 (2:1) Na hrbolatém hřišti jsme se ujali rychle vedení, když se už v 6. Minutě prosadil Jiří Pešek. Domácí nehráli moc dobře, ale po standardních situacích dokázali Více »

Přestřelka s Polankou skončila smírně

Minulé kolo jsme o bod v poslední minutě přišli, nyní ho získali. FC VRATIMOV – SK POLANKA 3:3 První poločas se neodvíjel podle našich představ. Hosté byli lepší a vypracovali si zaslouženě Více »

O bod jsme přišli v poslední minutě

V divoké přestřelce uspěli domácí díky gólu v samotném závěru. Č. TĚŠÍN – FC VRATIMOV 4:3 (3:2) Zápas jsme začali skvěle a Osvěčík poslal naše barvy do vedení. Domácí srovnali ve 20. Minutě Více »

Máme i první domácí výhru

Po úspěchu v Orlové jsme zabodovali překvapivě i s Dětmarovicemi. FC VRATIMOV – SK DĚTMAROVICE 2:1 (2:1) V tomto utkání se nám podařilo perfektně překvapit jednoho z největších favoritů krajského přeboru. Naše bojovnost přinesla ovoce v 19. Více »

 

Současnost

V roce 2009 bylo valnou hromadou občanského sdružení odvoláno bývalé vedení, které vinou špatného hospodaření přivedlo málem klub k zániku. Do čela nového vedení bylo valnou hromadou řádně zvoleno sedm členů, a to bývalých hráčů a odchovanců vratimovské kopané, kterým nebyl stav, v jakém se klub nacházel, lhostejný. Chopili se náročné práce a zahájili revitalizaci svého mateřského klubu s více než osmdesátiletou tradicí.

Díky obětavosti nového výboru, v čele s předsedou Tomášem Klejnotem, se podařilo zadlužený klub oddlužit a začalo se koncepčně pracovat na stabilizaci oddílu, ať už po stránce finanční, tak i po stránce sportovní. Taktéž se podařilo obnovit jednání s městským zastupitelstvem ve Vratimově o budoucí spolupráci.

Vlivem dlouhodobých finančních problémů stagnovala také výkonnostní úroveň mládežnických mužstev i mužstva dospělých. V roce 2009 se mužstvo mužů neudrželo v krajském přeboru a v následujícím roce hrálo pouze I.A třídu, ve které se v dalším ročníku opět neudrželo a ve Vratimově se tak hrála I.B třída. Taktéž dorostenecká a žákovská mužstva se propadla do nižších soutěží, což byla pro klub, který si zakládal na výborné práci s mládeží citelná rána.

Pod vlivem těchto neúspěchů bylo potřeba jednak vhodně doplnit stávající kádr mužů, ale taktéž angažovat k mládežnickým mužstvům zkušené trenéry z řad bývalých hráčů a odchovanců.

V kádru mužů jsou pouze dva hráči, kteří v našem klubu hostují a zbytek kádru tvoří vlastní odchovanci i hráči, kteří se do svého mateřského klubu vrátili z jiných angažmá a chtějí svými výkony taktéž pomoci k obnově tradic a sportovní úrovně.

Nejmladší benjamínky má od sezóny 2012/2013 na starosti bývalý výborný prvoligový útočník Rostislav Pikonský, který hrál ve své kariéře za prvoligová mužstva Baník Ostrava a Slezský FC Opava. Spolu s ním se o nejmenší vratimovské fotbalisty stará Ladislav Tylšar, dlouholetá opora a bývalý kapitán jak B mužstva tak i A mužstva a odchovanec klubu.

V sezóně 2011/2012 přišel pro Vratimovský klub první dílčí úspěch, a to hned několikanásobný. A tým postoupil do I.A třídy a výš se dostala i naše mládežnická mužstva, která s přehledem vyhrála své soutěže. Dorostenci postoupili do krajské soutěže a mladší i starší žáci postoupili z prvních míst do nejvyšší žákovské soutěže, do krajského přeboru. FC Vratimov vyhrál taktéž ve všech kategoriích soutěž slušnosti.

Tyto dílčí úspěchy jsou důkazem toho, že se nové vedení vydalo správnou cestou a nehodlá podcenit nic, co by mohlo zapříčinit další úpadek tohoto tradičního klubu. Jako sekretář mládeže působí Miroslav Salač, držitel trenérské licence UEFA A.

V současnosti má občanské sdružení 453 členů, z toho 100 členů aktivních (hráčů) zaregistrovaných ve FAČR. FC VRATIMOV má šest mužstev, a to dvě mužstva přípravek, dvě mužstva žákovská, jedno dorostenecké a jedno mužstvo mužů.

Cílem klubu je jednak zajistit ekonomickou stabilitu a s tím související navázání spolupráce s místními podnikateli a subjekty pro zapojení se do budování klubu. Dále pak vybudování druhého hřiště místo stávajícího škvárového hřiště, a to hřiště s umělým trávníkem, organizovat akce pro děti a mládež v areálu stadionu, rozvoj a údržba areálu, vytvoření podmínek sportovní relaxace pro celé rodiny a propagovat dobré jméno obce, klubu a fotbalu v regionu i mimo něj.

Všichni obětaví lidé v klubu, kteří obětují svůj volný čas věří, že se vratimovský fotbal odrazil ze dna a všichni svou poctivou prací pro klub, bez nároků na honorář, přispějí k obrození tradic více než osmdesátileté historie kopané ve Vratimově.