„A“ mužstvo – Výhra s Veřovicemi se nerodila lehce

FC Vratimov – AFC Veřovice 3:0 (0:0)

Branky: 68´Svěnčík, 81´Pařenica, 86´Tříska T.

Sestava: Černý – Stuchlík, Valenčin, Škorik, Kašuba – Pohludka (89´Tříska A.), Klejnot, Pařenica, Pešek (73´Šrubař) – Svěnčík (82´Hudeček), Osvěčík (61´Tříska T.)

Vratimovští fotbalisté nastupovali v sobotu 20.8.2016 k prvnímu utkání podzimní části 1.A třídy před domácím publikem, s odhodláním svého rivala z Veřovic, se kterým tři roky po sobě nebyli schopni uhrát doma ani bod, konečně porazit a odčinit tak špatný vstup do soutěže na Hlubině. A to se Vratimovským nakonec povedlo, i když cesta za vítězstvím byla hodně kostrbatá. Veřovičtí, kterým Vratimov v posledním utkání minulé sezony nadělil na jejich hřišti sedm gólů, přijeli zřejmě z tohoto utkání poučeni a od začátku bylo znát, že si chtějí z Vratimova odvézt bod. Od úvodního hvizdu se zaměřili pouze na obranu a do útoku se pouštěli jen sporadicky. Domácí se naopak snažili kombinačně přehrát pevnou obranu hostů, ale všechny jejich nadějné akce zůstaly nedotažené. Do velké šance se dostal Pařenica, kterému Svěnčík nezištně posunul míč, ale tváří v tvář proti Fojtíkovi selhal a poslal míč mimo tři tyče. Veřovice v první půli prověřili debutujícího Černého ve Vratimovské brance pouze jednou, když vytáhnul jistým zákrokem povedenou střelu k tyči. Útočná aktivita tak byla pouze na kopačkách domácích, kteří se ale postupem času začali utápět v kličkách a herní situace řešili příliš komplikovaně. Poločas tak skončil bez branek. Obraz hry se ve druhé půli moc nezměnil. Vratimov sice vstoupil do druhého poločasu se zvýšeným úsilím, sevřel svého soupeře před jeho vlastní šestnáctku, ale kýženou branku se jim nedařilo proti dobře organizované obraně hostů vstřelit. V 61 minutě poslal trenér domácích na hřiště útočníka Tomáše Třísku, který nahradil nevýrazného Osvěčíka, a ten hru domácích zřetelně oživil. Vratimovští začali hrát přímočařeji a tlačili se stále více do koncovky. Tlaku domácích odolávali Veřovičtí až do 68 minuty, kdy Pařenica poslal přesnou kolmici na Svěnčíka, který uklidil míč k levé tyči Fojtíkovy branky a domácí tak mohli konečně slavit. Po této brance se Veřovice chtě nechtě museli začít více tlačit před branku domácích, pokud chtěli pomýšlet na bodový zisk, ale Vratimovská obrana  byla pro Košelíka a spol. neprostupná. Hostující mužstvo hrozilo především z rohových kopů, ale domácí gólman Černý byl při výbězích velice jistý a všechny vysoké míče posbíral. Jakmile se ale Veřovičtí začali osmělovat a podnikat útočné aktivity, domácí okamžitě po zisku míče přecházeli do rychlých protiútoků, které hostující obrana horko těžko bránila, z čehož pramenily fauly a standardní situace Vratimova. V 81 minutě se po dalším rychlém průniku s míčem prosazoval agilní Tříska, kterého zastavili hostující obránci na hranici pokutového území jen za cenu faulu a sudí nařídil přímý volný kop. Míč si postavil Pařenica a ten nádhernou střelou vymetl šibenici. Vratimovští se tak deset minut před koncem dostali do dvougólového vedení. Ačkoliv se hosté ke konci snažili utkání zvrátit, jejich tlak byl pouze platonický. Definitivní tečku za utkáním udělal Tříska, který v 86 minutě vsítil třetí branku pro domácí a uzavřel tak skóre na konečných 3:0. Vratimovští si tak připsali první výhru v začínající sezóně, naopak Veřovice jsou po dvou kolech bez bodu.

Hodnocení trenéra Jiřího Hořínka:

„Dnes to bylo o prvním gólu…ten jsme ale měli dát mnohem dříve. V prvním poločase tam nějaké šance byly, ale ve finální fázi jsme to nebyli schopni dotáhnout. Veřovice dobře bránily a pro kluky bylo těžké se do postaveného bloku prosadit. Některé situace jsme zbytečně přehrávali a chyběla tam větší přímočarost do koncovky…Ve druhé půlce jsme zlepšili pohyb, zrychlili hru a nakonec nám tam ty góly spadly. Špatný výkon jsme nepodali, ale musíme ještě na některých věcech zapracovat…“