Kroměřížská Slavia rozhodla prakticky za poločas

Domácí rozlučku s třetiligovým podzimem obstaral duel s vedoucím celkem soutěže z Kroměříže. Hostující Slavia má v posledních týdnech vynikající formu, když z posledních sedm odehraných zápasů 6x vyhrála a jednou remizovala.

Proč jsou Hanáci na první příčce tabulky nám ukázali hned v první polovině utkání. Tam si hosté vypracovali tříbrankový náskok, který pak už po změně stran jen kontrolovali. Už v 11. minutě zahrávala Kroměříž z levé strany standardní situaci, kterou jsme si nedokázali pokrýt na přední tyči a Matoušek pohotově otevřel účet zápasu – 0:1. O dvě minuty později to byl znovu hostující kapitán, který se dral do zakončení. Tentokráte to zkoušel na druhé straně hřiště, ale pálil naštěstí nad. Naši borci o sobě dali vědět kolem 26. minuty. To si dlouhý balon směřující na hostující polovinu sklepnul na prsa Teplý, ale jeho následná střela levačkou postrádala větší razanci. Po půlhodině hry se dostal za naší obranu opět Matoušek a tentokráte se už nemýlil – 0:2. Jeho spoluhráči tak s ním mohli křepčit za brankovou čárou se slovy: „Maty, ty na tu noční budeš chodit pořád„.

Třetí gól pak hosté přidali sedm minut před přestávkou, kdy se do míče opřel levačkou Lhotecký a ten skončil přesně pod břevnem vratimovské branky – 0:3. „Kluci do zápasu vstoupili velice dobře. Od první minuty byli agresivní, získávali spoustu míčů a chodili do rychlých kontrů, z nich jsme pak dali góly. Byly tam ale i další momenty, které zaváněly brankou,“ řekl pro Kroměřížský deník trenér hostů Bronislav Červenka.

„Kroměříž je v laufu, takže pro nás to byl souboj s velice těžkým soupeřem. Hosté hráli celkem pěkný fotbal, dost náročný a agresivní, svým způsobem jednoduchý. My jsme se v prvním poločase právě v tomhle nedokázali soupeři vůbec vyrovnat. Oni hráli jednoduše, nakopli balon, útočník jim to podržel, sklepnul přesně a my v tom středu pole nezachytávali ty jejich náběhy. Oni si pak vytvářeli slibné šance. První gól jsme dostali řekl bych po zbytečném faulu, ale hosté tu standardku kopli fakt dobře. Ta se asi nedala odbránit. Potom ty další dvě branky naprosto zbytečné. Máme míč na noze, ale nedokážeme jej odkopnout. Balon jde pouze pár metrů před sebe, oni jej zpracují a jdou rychle do zakončení. Takový ten hlad po těch gólech nám chybí. My nejsme schopnit z nějaké vzdálenosti ani pořádně vystřelit. Jak se to dělá, nám právě Slavia ukázala. Dvakrát nám to pěkně vymetli, a to utkání vyhráli naprosto zaslouženě,“ řekl vratimovský trenér Filip Racko.

Jiskřička nějaké naděje vzplála v 55. minutě, kdy nejprve brankář Dostál vyrazil zázračně na brankové čáře gólovou hlavičku Dana Ožvoldy. Akce dále pokračovala až se po takové nepřehledné situaci dostal balon od stopera Tiahla přeci jen za brankovou čáru – 1:3. Konečnou podobu výsledku stanovil soupeř v 67. minutě, kdy Cupák našel ve středu hřiště volného Housera, ten si míč potáhnul blíže k hranici velkého vápna a dělovkou do šibenice nedal Střálkovi v naší brance šanci – 1:4. „Po přestávce jsme začali až příliš klidně. Jako bychom si mysleli, že se nemůže nic stát. Už jsme nebyli tak důslední v dostupování hráčů a nechali více prostoru na stranách, odkud soupeř několikrát zacentroval. Dvakrát nám to tam prolítlo a z jednoho závaru jsme inkasovali gól na 3:1. Naštěstí jsme se hned otřepali a dali rychlý čtvrtý gól. Utkání jsme pak už bez nějakých větších problémů dohráli,“ potěšilo kroměřížského stratéga.

Vratimovu tedy domácí derniéra vůbec nevyšla a lídrem soutěže padli 1:4. „My se ve druhém poločase trošku dostali do hry, možná i tím, že oni už si mysleli, že je hotovo. Trochu jsme je zatlačili, dali i na 3:1, ale potom jsme znovu po takovém nedůraze ve středu hřiště dostali čtvrtý gól, který ten hráč trefil přesně do šibenice. Více méně tím nás už uspali. Nás čeká teď poslední týden a výjezd do Velkého Meziříčí. To by měl být soupeř, který je na stejné úrovni jako my. Uděláme vše pro to, abychom nějaké body odtamtud přivezli,“ přeje si Racko.

Duel s Velkým Meziříčím se hraje v sobotu 13. listopadu od 14.00 hodin. Tímto bychom chtěli vratimovským fanouškům poděkovat za jejich přízeň, kterou nám věnovali po celý podzim a věříme, že se znovu spolu uvidíme při dalších zápasech, a to nejen třetiligového A týmu.

FC VRATIMOV – SK HS KROMĚŘÍŽ 1:4 (0:3)
Branky: 55. Tiahlo vlastní – 11. a 31. Matoušek, 39. Lhotecký, 67. Houser. Rozhodčí: Volek – Ogrodník, Kostelník. ŽK: Dziuba, J. Ptáček, L. Kundrátek – Matoušek. Diváci: 240.
Vratimov: Střalka – Varadi (74. L. Kundrátek), Demianenko, Igbinoba, Hajnoš (64. Klejnot) – Skwarczek (74. Bzirský) – J. Ptáček (64. Chlopek), Ožvolda, Dziuba, Hruška – Teplý (81. Baďura). Trenér: Filip Racko.
Kroměříž: Dostál – Machálek (83. Vyhlíd), Zavadil, Tiahlo, Jeleček – Sklenář (72. Votava), Matoušek (72. Novotný), Houser, P. Červenka (64. Plecitý) – Cupák – Lhotecký (83. Surynek). Trenér: Bronislav Červenka.