Ze Stovek si vezeme plný počet bodů, Střalka má navíc čisté konto

V úvodu střetnutí jsme se museli nejprve srovnat s nepříznivým protivětrem a hlavně se standardními situacemi Valcířů. I proto jsme se do první vážnější akce dostali až na konci 10. minuty, kdy Varadi centroval a Teplý v pádu mířil vedle pravé tyče. O chvíli později už mohlo být na naší straně přeci jen veseleji, kdy Teplého hlavička po Ptáčkově centru mířila mezi tyče domácí branky, brankář Květon však vytáhl fantastický zákrok. Následoval roh a z něj se na zadní tyči dokázal prosadit Igbinoba – 0:1. Ve 14. minutě to byl znovu Igbinoba, který v domácí šestnáctce dostal prostor k zakončení, tentokráte ale mířil do míst, kde stál brankář Lipiny. Ve 20. minutě jsme měli další obrovskou příležitost. Juříček přišel na vlastní polovině zbytečně o míč, Skwarczek pak hledal ve vápně volného Teplého, ten ale v rozhodujícím okamžiku podklouznul a střela mu vůbec nevyšla. Stavem 0:1 pak skončila i první půle, kdy jsme domácí tým v podstatě k ničemu vážnějšímu nepustili.

„Pro nás těžké utkání, hlavně jsme jej chtěli zvládnout v hlavách,“ začal s hodnocením zápasu vratimovský trenér Filip Racko. „Zápasy s Frýdkem jsou derby, navíc spousta těch věcí okolo. Ale my jsme si říkali, že se musíme soustředit pouze na fotbal a neřešit žádné věci okolo. Prostě se ničím a nikým nerozptylovat. Hrát koncentrovaně od samého začátku zápasu. Celou dobu jsme věřili že máme daleko lepší manšaft, že jsme kvalitnější, a že to utkání zvládneme,“ popsal předzápasové pocity Racko, který uznal, že vstup do utkání jeho svěřencům příliš nevyšel. „Trošku jsme tam zaspali začátek, kdy na nás domácí vletěli. Také jsme se hodně prali s terénem. Měli jsme tam takové zbytečné chyby v obraně, k tomu nepřesné odkopy a rohy. Tím pádem jsme se dostali trochu pod tlak,“ mrzelo hostujícího trenéra. „Chytli jsme se až někdy kolem té desáté minuty. Pak náš výkon šel nahoru a podařilo se nám po rohovém kopu vstřelit i gól. Jak jsme se bavili s klukama před zápasem, bylo strašně důležité, kdo ten první gól dá, jelikož ani jeden z těch týmů moc branek nedává. Dalo se tím předpokládat, že kdo branku dá, může vyhrát. Nám se to podařilo, navíc jsme tam měli i několik dalších příležitostí,“ dodal Racko.

„To, co jsme si řekli před zápasem, jsme od začátku plnili na sto procent. Proto v prvních desíti minutách byla převaha jasně na naší straně, kdy jsme si po individuálních průnicích vykoledovali snad čtyři standardky, ze kterých jsme ale nebyli nebezpeční. Ve 12. minutě jsme pak inkasovali ze standardní situace, kdy jsme nepohlídali náběh soupeře v pokutovém území. Následně hráli kluci s hlavami dole. Až do konce prvního poločasu jsme nebyli schopní vůbec ničeho,“ uvedl pro frýdecko-místecký web trenér Valcířů Robert Pištěk.

Druhou půli jsme začali další obrovskou příležitostí. Skwarczek obral o míč nedůsledného Manziu, balón dále putoval na pravou stranu k Teplému, který předložil loženku svému parťákovi v útoku. Ptáček ale místo zakončení z jedné volil zpracování míče a ke kloudné střele se už pak nedostal. A festival zahozených šancí dále pokračoval. V 54. minutě zahrával z levé strany Skwarczek rohový kop a hlavička Demianenka skončila na vrchní části břevna frýdecko-místecké branky. V 71. minutě jsme si svou situaci ve Stovkách trochu zkomplikovali. Hladík u postranní čáry fauloval Konečného a za svůj zákrok dostal druhou žlutou kartu. Dohrávat jsme tak museli v deseti. Jenže i v oslabení jsme byli nadále aktivní a v 81. minutě pálil v dobré pozici do domácího gólmana Hruška. Frýdek si v závěru v podstatě vytvořil pouze jedinou šanci, střídajícím Janšou se však Střalka zaskočit nenechal. V samém závěru ještě nastřelil Chlopek z boku tyč, na výsledku se už ale nic nezměnilo.

Ze Stovek jsme si tedy naprosto po zásluze odvezli všechny body. V příštím týdnu odehrajeme v domácím prostředí poslední podzimní utkání. Derniéru na vratimovském stadionu obstará duel s Kroměříží. Utkání se hraje v sobotu 6. listopadu v tradičním dopoledním čase od 10.15 hodin a my budeme rádi, když si na utkání s postupovým aspirantem najdete cestu.

„Škoda jen, že jsme nedokázali dát další branku na dva nebo tři nula. Zápas se pak mohl dohrávat bez nervů a bez nějakých vyhrocených situací. Takhle se to mlelo až do posledních minut. Navíc jsme museli dohrávat v deseti, takže bych chtěl kluky moc pochválit, že to prostě odbojovali a odjezdili tak, jak bych si to představoval. V závěru se nám pak dařilo hru kouskovat, ale nikdy nevíte, zda vám tam něco nepropadne. Tentokráte se nám to podařilo dohrát a nedopadlo to jako se Znojmem. I proto si myslím, že naše vítězství tady je naprosto zasloužené. Pro nás jsou to strašně důležité body, teď se můžeme uklidnit a pokusit se v těch posledních dvou kolech uhrát ještě nějaké ty body. V zimě mužstvo musíme pořádně zkonsolidovat, abychom se mohli v klidu soustředit na jaro,“ uzavřel hodnocení vratimovský trenér Filip Racko.

„Dnes jsme pořádně ani neohrozili bránu, nedokázali jsme kombinovat, všechno nám dlouho trvalo, nebyli jsme důrazní v osobních soubojích. Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji, i když kvalita utkání pokulhávala. Částečně to bylo zapříčiněné i terénem, ale ten byl pro obě strany stejný. Vratimov si s ním dokázal poradit lépe. Ve druhém poločase mohl Vratimov zvýšit, kdyby využil jednu ze dvou šancí, které si vytvořil. Od 71. minuty jsme pak hráli přesilovku po vyloučení Hladíka, ovšem naše hra byla sterilní, hráli jsme neustále dozadu. Nedokázali jsme si vytvořit tlak a dostat více míčů do pokutového území soupeře. I když jsme ke konci hráli na tři útočníky, vůbec jsme toho nevyužili,“ mrzelo domácího trenéra.

FK FRÝDEK-MÍSTEK – FC VRATIMOV 0:1 (0:1)
Branka: 12. Igbinoba. Rozhodčí: Dorušák – Vejtasa, Ogrodník. ŽK: Raab, Kovařík, Manzia, Juříček – Varadi, Hladík, Demianenko, Duda, Střalka. ČK: 71. Hladík. Diváci: 478.
Frýdek-Místek: Květon – Konečný, Blejchař, Velner, Hykel – Barkov (46. Vrbka), Juříček (76. Vengřinek), Manzia, Kučera (78. Janša) – Kovařík, Raab. Trenér: Robert Pištěk.
Vratimov: Střalka – Varadi, Demianenko, Igbinoba, Duda – Dziuba (68. Hruška), Skwarczek, Ožvolda (90. Klejnot), Hladík – J. Ptáček (79. Chlopek), Teplý (68. Baďura). Trenér: Filip Racko.

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ

VIDEO Z UTKÁNÍ

POZNÁMKA

Možná je to arogance webáka, nebo spíše neúcta grafika k soupeři. Ale uvádět na svém webu a také i v pozvánce naprosto stará loga klubu FC Vratimov, jak si to pak máme prostě vysvětlit. A není to pouze náš klub, který by si zasloužil trochu té slušné pokory. Když se tam podíváte na loga např. Jihlavy, Otrokovic, Nového Města na Moravě, ale i Hlučína, tak se zkrátka někde zastavil čas. Takže pokud byl doposud problém najít správné logo klubu FC Vratimov, zde jej klukům do Frýdku-Místku předkládáme.