Do Vratimova zavítá v sobotu béčko Olomouce

Jeden z nejtěžších, ne-li vůbec nejlepší tým třetí ligy, se nám postaví v sobotním dopoledni. Našim soupeřem budou totiž fotbalisté Sigmy Olomouc B, kteří jsou momentálně v tabulce na druhém místě.

TÝM S NEJLEPŠÍ OBRANOU, ALE I ÚTOKEM

Už šest utkání v řadě Hanáci neprohráli. Za celý podzim navíc prohráli pouze jednou, když na ně vyzráli fotbalisté z Rosic (0:1). Olomoučtí se mohou pochlubit nejlepší ofenzívou (36 vstřelených gólů), ale také i defenzívou, kdy inkasovali pouhých 9 branek. Z toho pohledu to opravdu nebudeme mít proti nim lehké. Ale jak se říká, k poražení je každý. A nám se navíc v domácím prostředí daří.

SIGMA SI NAPOSLEDY ZASTŘÍLELA

Poslední utkání olomouckým mladíkům vyšlo na jedničku. V domácím prostředí si snadno poradili s Novým Městem na Moravě, které porazili vysoko 5:1.

Už úvodní minuty naznačily, kdo že bude udávat tempo zápasu. Sigma si během úvodních dvanácti minut vypracovala tři velké šance, které však proměnit nedokázala. „Šance měl Uriča, Langer a Piňa, ale ani jeden gól nedal. Přesto jsme zůstali aktivní,“ hodnotil víkendový duel pro Olomoucký deník trenér Sigmy B Augustin Chromý.

V 18. minutě přišla branka Slavíčka a později zvýšil na 2:0 Galus. „První gól nás uklidnil a vydrželi jsme v tempu hrát celý zápas. Dobře jsme kombinovali a hráči se nabízeli,“ liboval si Chromý. Ještě před přestávkou však hosté snížili. Brankář Stoppen, který se po jednom vynechaném zápase kvůli reprezentačním povinnostem vrátil do brány, tak přišel o svoji neprůstřelnost. Ta trvala celých 441 minut a přerušil ji jeho spoluhráč David, který si dal vlastní gól. „Zbytečně jsme faulovali, míč po standardce gólman vyrazil, ale někdo dobíhající si to tam srazil. Byl to nešťastný gól po skrumáži, který nás trošku vykolejil, soupeř se dostal do rauše, začal běhat a soubojovat, naopak nám se nedařilo držet míč,“ popisoval kouč.

Tohle však trvalo pouze do poločasu. „V šatně jsme se uklidnili a následně už se hrálo podle našich not,“ věděl. Mužstvu také pomohl Lukáš Greššák. „Byl jediný z áčka, a i když dlouho nehrál a přišel se rozehrát, tak dodal klukům klid a pomohl jim,“ chválil Chromý. Jeho svěřenci přidali další tři branky. Dva dal Langer a jeden Spáčil. „Neustále klukům zdůrazňuji, že musí být vděční za každou minutu, co jsou na hřišti, protože to není zadarmo. Může se klidně stát, když bude zdravotní stav v áčku normální, že přijde pět hráčů a budou sedět. Jejich tréninková a herní morálka je dobrá a nic nevypustí,“ řekl Chromý.

Díky tomu si mohl dovolit deset minut před koncem pustit na hrací plochu také náhradního brankáře Koutného. „Je mladý, z dorostu a je s námi už několikátý zápas, tak jsem chtěl, aby měl start a chvíli si zachytal. Ukázal, že umí, protože po naší špatné rozehrávce na něj šel útočník sám, ustál ho a střelu chytil,“ uzavřel Chromý.

SK SIGMA OLOMOUC B – SFK NOVÉ MĚSTO N/MOR 5:1 (2:1)
Branky:
55. a 75. Langer, 18. Slavíček, 39. Galus z pk, 80. Spáčil – 42. David vlastní. Rozhodčí: Poláček – Kostelník, Slabý. ŽK: David, Bednár – Hekerle, Smetana, Šmída. Diváci: 70.
Olomouc B: Stoppen (81. Koutný) – Slavíček, David, Bednár (56. Mikulenka), M. Galus – Hadaš (81. Cahel), Langer, Greššák, Spáčil, F. Uriča (74. Beňa) – Piňa (46. Grečmal). Trenér: Augustin Chromý.

TROJICE ROZHODČÍCH

Domácí střetnutí s béčkem Sigmy Olomouc je na pořadu v sobotu 23. října s výkopem v 10.15 hodin. Zápas jako hlavní rozhodčí bude řídit Filip Kotala z Budišovic. Tomu na pomezí budou pomáhat Roman Páral z Týnce nad Bečvou (ten už nám na lajně mával letos v Hlučíně a doma s Otrokovicemi) a Tomáš Řezníček ze Stařechovic (s ním jsme se střetli při domácím duelu s Jihlavou B, který řídil jako hlavní rozhodčí). Delegátem utkání je Jakub Vítek z Havířova.

PŘEHLED MISTROVSKÝCH ZÁPASŮ NAŠEHO SOUPEŘE

SK Sigma Olomouc B: – FC Baník Ostrava B 3:3 (Fiala, Grečmal, Chytil), – 1. FC Slovácko B 2:1 (Fiala, Uriča), – FC Viktoria Otrokovice 4:0 (Fiala 2, Spáčil, Nešpor), – ČSK Uherský Brod 1:1 (Spáčil), – FC Hlučín 1:0 (Uriča), – FK Frýdek-Místek 7:0 (Matoušek 3, Langer 2, Beneš, Slaměna), – FC Slovan Rosice 0:1, – SK HS Kroměříž 2:0 (Langer, Šíp), – FC Velké Meziříčí 2:0 (Spáčil, Šíp), – SK Uničov 4:0 (Uriča, Kotouč, Hadaš, Langer), – FK Blansko 3:0 (Spáčil, Galus, Grečmal), – FC FASTAV Zlín B 2:2 (Galus, Zifčák), – SFK Nové Město n. Mor. 5:1 (Langer 2, Slavíček, Galus, Spáčil).

KÁDR SOUPEŘE

Brankáři: Tadeáš Stoppen (2003 – A), Jan Stejskal (1997 – A), Jakub Trefil (2001), Jan Koutný (2004 – D), Jan Vajda (2004 – D).
Obránci: Michal Galus (2000), Jan Kotouč (1996), Jan David (2000), Adam Bednár (2001), Jan Beňa (2000), Filip Slavíček (2002), Michal Vepřek (1985 – A), Vít Beneš (1988 – A), Radek Látal (1997 – A), Roman Hubník (1984 – A), Václav Jemelka (1995 – A), Tomáš Cubo (2004 – D).
Záložníci: Daniel Grygar (2000), Daniel Grečmal (2000), Jiří Spáčil (1999), Štěpán Langer (2000), David Kašpárek (2002), Tomáš Zahradníček (1993 – A), Lukáš Greššák (1989 – A), Jáchym Šíp (2003 – A), Jakub Matoušek (1999 – A), Jakub Vyhlídal (2003 – D), Matěj Mikulenka (2004 – D), Mikeš Cahel (2004 – D), Jaroslav Saňák (2003 – D), Patrik Michl (2004 – D), Jakub Fabiánek (2003 – D).
Útočníci:
Matěj Hadaš (2003), Filip Uriča (2003), Jose Ricardo Mujica Piňa (1996), Pavel Zifčák (1999 – A), Jan Fiala (2001 – A), David Vaněček (1991 – A), David Koláček (2003 – D).
Trenér: Augustin Chromý, vedoucí mužstva: Tomáš Palínek a Jan Krajčovič, vedoucí: Miroslav Čep, zdravotník: Lukáš Landovský a Jana Pokorná, masér: Jan Petřík.

Přišli: Štěpán Langer a Jiří Spáčil (oba z host. 1. SK Prostějov).
Odešli: Patrik Slaměna (host. MFK Vyškov), Martin Nešpor (FK Jablonec), Ondřej Hapal (host. SK HS Kroměříž), Petr Nováček (host. HFK Olomouc), Mojmír Chytil (host. FK Pardubice), Lukáš Neuer (host. FK Frýdek-Místek), Rostislav Baďura (FC Vratimov), Marek Hausknecht (host. 1. SK Prostějov), Martin Diblík (SK Uničov), Jan Ambrozek (SK Uničov), Marcel Krayzel (FC Bílovec), Martin Sladký (České Budějovice), Erik Raclavský (FK Šumperk).

SK SIGMA OLOMOUC „B“ V ČÍSLECH

2021/22          MSFL   2. OLB          13        9          3          1          36:9     30
2020/21          MSFL 14. OLB            9        2          3          4          12:14     9
2019/20          MSFL   8. OLB          18        9          2          7          36:22   29
V sezonách 2018/19 a 2017/18 hrálo béčko Sigmy Juniorskou ligu.
2016/17          MSFL   2. OLB          30        17        4          9          55:26   55
2015/16          FNL    14. OLB          28        5          6          17        23:49   21        sestup
2014/15          MSFL   1. OLB          30        19        7          4          77:27   64        postup
2012/13          MSFL   4. OLB          30        13        7          10        53:34   46
2010/11          MSFL   4. OLB          30        12        6          10        36:30   42
2008/09          MSFL 10. OLB          30        10        7          13        46:47   37
2006/07          2. liga  15. OLB          30        8          5          17        27:43   29        sestup
2005/06          2. liga  14. OLB          30        9          7          14        33:40   34