Utkání s Brodem rozhodla jediná branka

První polovina utkání nám na Slovácku gólové představení nenabídla. Proti domácímu celku jsme byli ale od prvních minut velice aktivní, Broďané nám hrozili především po standardních situacích. Vůbec největší příležitost první půle si domácí Brod vypracoval pět minut před přestávkou, kdy se do míče krásně opřel levačkou Šmatelka a brankář Střálka jen pozoroval, jak se míč odráží od pravé tyče zpátky do hry. Náš gólman si následně parádně poradil s dorážkou Mančíka.

„Čekal nás hodně bojovný soupeř, který doma všechno uhrává silou, standardkama a souboji. Když se k tomu přidalo dost špatné hřiště, tak to nebylo zrovna ideální prostředí pro nás. My se snažíme spíše si ten míč přihrát, hrát jeden na jednoho, zkrátka více fotbalově. I proto utkání vypadalo od začátku, jak asi mělo. Soupeř vzal míč na vlastní půlce a kopl jej k našemu rohovému praporku, tam se natlačil, sváděl souboje a snažil se vytvářet co nejvíc standardních situací. Tím byli pro nás nebezpeční. My když jsme si chtěli párkrát po sobě přihrát mezi sebou, tak se nám to nedařilo. Ať už tím, že jsme nebyli schopni ten míč dobře zpracovat, nebo nám to odskakovalo. Samozřejme v tom sehrál roli i ten terén. Domácí ale byli všude, hráli agresivní fotbal, takže pro nás těžké utkání. Dokázali jsme se však na jejich standardní situace soustředit, dařilo se nám je uskákat. Poločas jsme tedy dohráli bez branek,“ začal s hodnocením utkání vratimovský trenér Filip Racko.

Pokud jsme byli v první půli aktivní, tak po změně stran se obraz hry zcela obrátil. Domácí nás dostali pod tlak a brankář Střalka musel několikrát řešit slibné příležitosti hráčů v červených dresech. Za svou mírnou pasivitu jsme pak byli po zásluze potrestáni. V 82. minutě se po autovém vhazování dostal k míči Švrček, tan jej následně poslal do vápna a kapitán domácího celku Robin Josefík se hlavou nemýlil – 1:0. Broďané tak potvrdili dobrou formu z posledních zápasů, navíc už 290 minut neinkasovali ani branku. Je však pravdou, že my jsme gólmana Jíchu prakticky za celý zápas ani neohrozili.

„Druhý poločas už to bylo z naší strany o trošku slabší. Ale pořád jsme nějakým způsobem do té 82. minuty žili. Když už to vypadalo, že si dáme po bodu, tak nám tam propadl na zadní tyč jeden balon a domácí z toho dali vítězný gól. My jsme se v tom závěru snažili vyrovnat, ale mám takový pocit, že jsme snad tady za celý zápas ani nevystřelili mezi tři bílé tyčky. Takže asi zaslouženě jsme tu prohráli, protože domácí byli bojovnější a šli k té výhře více naproti. Nedá se nic dělat. Teď nás čeká doma Olomouc a ty terény jsou už jen těžší a těžší. Konec sezony, my se na to musíme připravit a získat doma tři body. Sigma je sice těžký soupeř, nám se však v domácím prostředí daří,“ dodal Racko.

„Jsem rád, že jsme těžké a bojovné utkání zvládli. Ve vyrovnaném zápase jsme si vypracovali víc šancí, o ten gól jsme byli lepší, takže jsme vyhráli zaslouženě,“ řekl pro Slovácký deník domácí trenér Martin Onda. Zkušený kouč měl před našim vzájemným duelem těžkou hlavu, neboť nemohl počítat hned s pěti hráči. Kromě dlouhodobě zraněného útočníka Váni domácím scházeli také vykartovaný Flasar, zraněný Vrága s Veneným i nemocný Malenovský. „Do utkání jsme vstupovali trošku oslabení, proto jsme na lavičku povolali i Marka Davida. Kdyby bylo náhodou potřeba, aby nám vypomohl, ale nakonec tam nemusel,“ uvedl Onda. „Hosté neměli skoro nic. Jenom zahrozili ze sedmi nebo osmi standardních situací, ze hry jsme jim ale nic nedovolili,“ pochvaloval si Onda.

V dalším kole se v domácím prostředí můžeme opět těšit na velmi atraktivního soupeře. V sobotu 23. října k nám totiž dorazí rezervní celek prvoligové Sigmy Olomouc. Utkání s Hanáky začíná v tradičním dopoledním čase od 10.15 hodin a my věříme, že si fanoušci najdou cestu k nám na stadion.

ČSK UHERSKÝ BROD – FC VRATIMOV 1:0 (0:0)
Branka: 82. Josefík. Rozhodčí: Marek – Mayer, Nápravník. ŽK: Šmatelka, Košák, Nevařil – Igbinoba, Skwarczek, Demianenko, Baďura. Diváci: 225.
Uherský Brod: Jícha – Nevařil, Pavlíček, Lorenc, Košák – Jaroněk (79. Gettler), Švrček, Šmatelka (90. Venený), Mančík (90. Kúdela) – Michalec, Josefík. Trenér: Martin Onda.
Vratimov: Střalka – Varadi, Igbinoba, Demianenko, Duda – Skwarczek – Hladík, Dziuba (70. Baďura), Ožvolda, Hajnoš (65. Chlopek) – J. Ptáček (70. Teplý). Trenér: Filip Racko.