V sobotu nás čeká souboj o střed tabulky

Fotbalisté Uherského Brodu se po dvanácti odehraných kolech nachází v samém středu třetiligové tabulky. Broďané jsou devátí, jen o bod před našim celkem. Půjde tak o souboj, který vítězný celek posune blíž k vrchní polovině tabulky.

VE TŘETÍ LIZE JIŽ PÁTOU SEZONU

Ještě před osmi lety se hrál v Uherském Brodu krajský přebor. Právě v roce 2013 přišel pro tým ze Slovácka návrat do divize, v sezoně 2017/18 kýžený postup do třetí nejvyšší soutěže v republice.

200 MINUT BEZ INKASOVANÉ BRANKY

Celkem dvě stovky minut už fotbalisté Uherského Brodu nedostali gól. Naposledy inkasovali v Blansku v 70. minutě, pak přišla domácí výhra s béčkem Zlína 4:0 a bezbranková remíza v Novém Městě na Moravě. „Myslím, že remíza je nakonec spravedlivá, i když domácí si v závěru vytvořili nějaké dvě šance a nastřelili i tyč, ale my jsme to odmakali,“ hodnotil poslední zápas ve Slováckém deníku trenér Uherského Brodu Martin Onda.

Podle kouče týmu ze Slovácka to na Vrchovině moc pohledné utkání nebylo. „O fotbale se moc mluvit nedá, spíš to byl boj, válka,“ tvrdí. „Na menším a hrbolatém hřišti to byla jenom nakopávaná, samý souboj. Kdo rychle nenahrál, hned ležel na zemi,“ popisoval dění na trávníku. První poločas by vyrovnaný, střel i šancí bylo málo. Spíš žádná. „Domácí začali lépe, dvacet minut byli lepší, pak jsme ale hru vyrovnali a až do přestávce měli zase navrch my,“ líčí.

Celek z Nového Města na Moravě se dokázal v první půli střelecky prosadit, sudí Marek ale branku neuznal. Hosté si mohli oddechnout, ale vyhráno neměli. Komplikaci přineslo zranění Veneného, který musel střídat už po půlhodině hry. „Má něco s kolenem,“ hlásí Onda. Brodu navíc scházeli obránci Pavlíček s Košákem a také dlouhodobě zraněný střední útočník Váňa. I proto se v nastaveném čase dostal do hry i náhradní gólman Kratochvíl.

Druhá půle byla stejná jako první. Samý souboj, pohledných akcí minimum. „Hřiště se navíc rozbilo, takže to byl ještě větší boj, který nám ale i svědčí,“ přiznává Onda. Pořádný vzruch přinesla až závěrečná desetiminutovka. V ní byl nejprve po druhé žluté kartě vyloučen krajní obránce Flasar. Vrchovina pak v přesilovce dvakrát zahrozila. Byla blízko vítěznému gólu, ale míč skončil na tyči. „Ve finále jsme rádi, že jsme alespoň remizovali. Vrchovina sice doma ještě ani jednou nevyhrála, ale před vlastním publikem je nepříjemná. Umí soupeře nakopávanými míči zatlačit. Když jsem se díval na zápas se Slováckem B, zahrávala snad dvacet rohů,“ dodal Onda.

SFK NOVÉ MĚSTO N/MOR – ČSK UHERSKÝ BROD 0:0
Rozhodčí:
Marek – Soukal, Vostrejž. ŽK: Matulka, Holman, Smetana, Michal, Duba – Flasar, Nevařil. ČK: 84. Flasar (UB). Diváci: 225.
Uherský Brod: Jícha – Flasar, Vrága, Lorenc, Nevařil – Michalec (72. Jaroněk), Malenovský (90.+4. Kratochvíl), Švrček, Venený (31. Šmatelka), Gettler (72. Mančík) – Josefík. Trenér: Martin Onda.

TROJICE ROZHODČÍCH

Souboj s Uherským Brodem odehrajeme v sobotu 16. října na hřišti soupeře od 14.30 hodin. Zápas jako hlavní rozhodčí bude řídit Daniel Marek z Brna. Tomu na pomezí budou pomáhat Jan Mayer z Veverské Bitýšky a Jan Nápravník z Jihlavy. Delegátem utkání je Jiří Peřinka z Dobšic.

PŘEHLED MISTROVSKÝCH ZÁPASŮ NAŠEHO SOUPEŘE

ČSK Uherský Brod: – 1. FC Slovácko B 3:3 (Košák, Josefík, Malenovský), – Vikt. Otrokovice 1:0 (Vrága), – FC Hlučín 2:0 (Malenovský, Vrága), – SK Sigma Olomouc B 1:1 (Švrček), – FK Frýdek-Místek 2:2 (Michalec, Pavlíček), – SK HS Kroměříž 0:1, – FC Baník Ostrava B 1:2 (Josefík), – Velké Meziříčí 2:0 (Gettler, Váňa), – SK Uničov 0:1, – FK Blansko 1:2 (Gettler), – FC Fastav Zlín B 4:0 (Michalec 2, Gettler, Josefík), – SFK Nové Město n. Mor. 0:0.

KÁDR SOUPEŘE

Brankáři: Filip Jícha (1996), Petr Kratochvíl (1987).
Obránci: Michal Vrága (1986), Libor Nevařil (1995), Marek Flasar (1997), Václav Pavlíček (1995), Filip Košák (1998).
Záložníci: Matěj Lorenc (1998), Martin Malenovský (1996), Jiří Švrček (2001), Vilem Gettler (1998), David Velený (1998), Marek Mančík (1995), Pavel Šmatelka (1998), Jan Zámečník (2004).
Útočníci: Robin Josefík (1999), Jan Michalec (1997), Lukáš Jaroněk (1996), Martin Váňa (2000).

Trenér:
Martin Onda, vedoucí mužstva: Michal Slezák, kondiční trenér: Pavel Pochylý, masér: Marek Kúdela.
Přišli: Jan Zámečník (z dorostu), Václav Pavlíček (FK Luhačovice), Jan Michalec (FC Strání), Lukáš Jaroněk (Fotbal Kunovice).
Odešli: Kryštof Dubský a Viktor Soukeník (oba TJ Nivnice), Tomáš Šimoník (TJ Spartak Hluk), Marek Janša (FK Frýdek-Místek).

ČSK UHERSKÝ BROD V ČÍSLECH

2021/22          MSFL   9. UHB         12        4          4          4          17:12   16
2020/21          MSFL 10. UHB         10        3          5          2          15:17   14
2019/20          MSFL 14. UHB         18        5          3          10        28:31   18
2018/19          MSFL 10. UHB         30        11        6          13        46:48   39
2016/17          MSD     2. UHB         30        23        4          3          70:29   73        postup
2015/16          MSD     4. UHB         30        15        5          10        48:39   50
2014/15          MSD   13. UHB         30        8          9          13        38:47   33
2012/13          KP         1. UHB         26        18        1          7          58:29   55        postup
2011/12          KP         3. UHB         30        16        6          8          55:38   54
2010/11          MSD   15. UHB         30        7          7          16        28:55   28        sestup
2007/08          KP         5. UHB         30        16        5          9          43:25   53
2006/07          KP        4. UHB         28        15        6          7          51:34   51
2005/06          KP       10. UHB         30        11        5          14        52:47   38