🎥 Povinnost splněna, Viktorce jsme dali tři branky

Třetiligový A tým měl před sebou o víkendu jasný úkol. Přerušit dlouhou šestizápasovou sérii bez výhry. To se nakonec podařilo. „Věděli jsme, že nás v sobotu nečeká lehký soupeř. I když jsou Otrokovičtí na spodku tabulky, tak si ve svých utkáních umí vytvořit dobré příležitosti, ale neproměňují je. I proto pak ty své zápasy prohrávají. V tomhle máme docela společného,“ řekl vratimovský trenér Filip Racko.

Domácím vyšel úvod zápasu. Už ve 12. minutě se prošel Hladík pěkně po pravé straně hřiště a přihrávkou napříč celé branky vybídl ke skórování Vojtěcha Hajnoše – 1:0. Hosté vůbec měli v první půli problémy s hbitým Hladíkem. Ve 24. minutě jim náš záložník znovu pláchnul, škoda, že střílející Hajnoš tentokráte nepřenechal míč lépe postavenému Skwarczekovi, tohle byl téměř jistý další gól. Pět minut před přestávkou jsme ponechali více prostoru Zapalačovi, který tvrdou ranou pořádně protáhnul Střalku v naší brance. Těsně před pauzou doplatil na svou tvrdou hru hostující Lukáš Vychodil, který za svůj faul loktem uviděl od hlavního rozhodčího červenou kartu. Nabídnutou přesilovku jsme využili hned vzápětí. Hladík znovu pěkně prošel s míčem až do šestnáctky, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Lukáše Dudu a ten balon uklidil přesně k pravé tyči hostující branky – 2:0.

„Tak čekali jsme houževnatého soupeře, který nám nedá na hřišti nic zadarmo. To se také i potvrdilo. My jsme se dostali rychle do vedení, což nás uklidnilo. Hráli jsme v pohodě, drželi jsme míč, byli i dál nebezpeční. Škoda, že se nám nepodařily proměnit v gól další dvě dobré šance. Pak přišel takový trochu výpadek mezi tou 30. až 40. minutou. Tam byl soupeř hodně nepříjemný, kdy si dokázal na naší polovině dobře přihrát. Začal nás dokonce i přečíslovat. My jsme přestali mít odražené míče. Hodně nám ale pomohla červená karta hostí. Když jsem říkal, že hrají hodně agresivně, tak dnes si myslím, že některé souboje byly z jejich strany až zákeřné. Ta červená karta pak určila ráz utkání. My jsme to dohráli dobře, dokázali jsme ještě do poločasu dát druhou branku, což nás ještě více uklidnilo,“ hodnotil průběh prvního dějství Filip Racko.

Druhý poločas začali hosté šancí Kišky, jeho zakončení z levé strany šlo naštěstí nad. Poté nám oba celky nabídly hru s mnoha nepřesnostmi. Až v poslední minutě se dral do zakončení Teplý, míč se však odrazil od břevna. Domácí příznivci se rmoutit nemuseli, jelikož se k balonu dostal Varadi a zkušený mazák v našem drese už věděl, kam má míč poslat – 3:0. „V poločase jsme si řekli, že nesmíme přestat a být furt aktivní. Snažit se také přidat další branky, což se bohužel nestalo. Měli jsme několik slibných akcí, ale nedohráli jsme je. Soupeř si myslím, že se snažil z nějakých nakopávaných balónu něco uhrát, utéct, ale my jsme to všechno celkem slušně ubránili. Pak se nám povedlo na konci přidat třetí gól, takže výhra je určitě zasloužená. Tři body jsou super povzbuzením do těch dalších kol a věřím, že už začneme naše šance proměňovat a budeme sbírat další body,“ přeje si domácí lodivod.

Do konce podzimu nám zbývá již jen pět kol. Hned v tom následujícím pocestujeme na Slovácko. Našim soupeřem budou totiž fotbalisté z Uherského Brodu. Utkání se hraje na hřišti soupeře v sobotu 16. října od 14.30 hodin.

FC VRATIMOV – FC VIKTORIA OTROKOVICE 3:0 (2:0)
Branky: 12. Hajnoš, 45+2. Duda, 89. Varadi. Rozhodčí: Kostelník – Volek, Páral. ŽK: Dziuba, Duda – F. Přikryl, Bahounek. ČK: 45. Vychodil (O). Diváci: 211.
Vratimov: Střalka – Varadi, Igbinoba, Demianenko, Duda (56. Chlopek) – Skwarczek – Hladík, Dziuba (78. Baďura), Ožvolda (56. Klejnot), Hajnoš – J. Ptáček (34. Teplý). Trenér: Filip Racko.
Otrokovice: Semanko – Š. Přikryl, Markovič, F. Přikryl, Oulehla – Jasenský – Vychodil, Bahounek (89. Malý), Zapalač (63. Olaoye), Kiška – Mlýnek. Trenér: Roman Matějka.