Na Slovácku se body dělily

Vratimovský trenér Filip Racko se rozhodl pro bodový úspěch udělat vše. Proti domácímu Slovácku B změnil nejen tradiční rozestavení 4-2-3-1 na 4-1-4-1, do hry poprvé od začátku nasadil po zranění vracejícího Michala Skwarczeka. Na levé straně obrany se objevil Lukáš Duda a v útoku dostal tentokráte příležitost mladý Rostislav Baďura.

První půle byla pro nás díky silnému protivětru dosti obtížná. Vítr hrál ve hře totiž nemalou roli, vždyť v 7. minutě málem pomohl Pernicovi ke vstřelení branky, když se jeho centr otřel o břevno Střálkovy branky. My jsme o sobě dali poprvé vědět po čtvrthodině hry, kdy se za obranu soupeře dostal volný Ožvolda, ale v nadějné pozici přehodil nejen domácího gólmana, ale i branku za ním. Ve 29. minutě se nejprve objevil před Střálkou volný Pernica, náš gólman ale včasným vyběhnutím zabránil záložníkovi Slovácka ke skórování. Následoval však rohový kop a po seběhnutí na první tyč se z voleje prosadil Juroška – 1:0. „Jinak se v první půli přelévala hra z jedné strany na druhou. My jsme byli šťastnější. Dali jsme branku, kdežto hosté ne,“ řekl k prvnímu poločasu domácí asistent trenéra Zdeněk Botek.

„Ten zápas dnes hodně ovlivnil silný vítr, který foukal na jednu stranu. První půli jsme tak hráli proti větru a moc jsme se do ničeho nedostávali. Taková hra bez šancí. My měli jednu, kdy Oži (Dan Ožvolda, pozn. red.) byl sám před jejich bránou, ale neproměnil. Pak jsme inkasovali po rohu gól. Fotbal to byl spíš takový rozháraný, hodně soubojový, nebylo tam moc přihrávek za sebou, ale my jsme spoléhali na to, že ve druhé půli na ně s pomocí větru vletíme a výsledek otočíme. Což se nám podařilo jen z poloviny,“ mrzelo hostujícího trenéra Filipa Racka.

Po změně stran jsme se ale k nějakým vážnějším gólovým situacím moc nedostávali. S přibývajícím časem musel trenér Racko zariskovat, a tak jsme od 74. minuty začali hrát vzadu jen na tři obránce. A vyplatilo se. Sedm minut před koncem zápasu jsme rychle rozehráli autové vhazování, Varadi posunul míč na Hajnoše, ten s ním vletěl do šestnáctky soupeře a tam jej poslal k zemi kapitán Vincour. Pískala se tedy penalta, kterou následně s přehledem proměnil Jakub Teplý – 1:1, čímž oslavil své nedávné osmadvacáté narozeniny. „Pokutový kop byl nařízený správně, ale jinak byl rozhodčí dost nepřesný,“ uvedl Botek.

A nemuselo nakonec skončit pouze u vyrovnání. V 89. minutě měl tutovku na noze střídající Jakub Ptáček, pálil bohužel jen do domácího gólmana. Nedělní dopolední duel skončil tedy nerozhodně 1:1, čímž jsme Slovácku B přerušili jejich čtyřzápasovou vítěznou sérii. Nám se naopak čekání na tříbodovou radost natáhlo již na šest utkání. Věříme ale, že tuhle nepříznivou sérii protrhneme již v sobotu 10. října, kdy od 10.15 hodin hostíme na domácím stadionu Viktorii Otrokovice.

„Remíza je vzhledem k našemu výkonu odpovídající,“ sdělil pro Slovácký deník Botek. „Oproti předcházejícím zápasům jsme nehráli tak dobře. I když jsme samozřejmě zklamaní z toho, že inkasujeme gól šest minut před koncem, protože jsme si mysleli, že už těsné vedení udržíme až do konce, ale celkově je nerozhodný výsledek spravedlivý,“ uznal sportovně. „Ve druhém poločase jsme pokračovali v nevýrazném výkonu. Soupeře naopak v závěru nakoplo vyrovnání. V posledních minutách se snažil strhnout výhru na svoji stranu, ale už se neprosadil,“ oddechl si Botek.

„Před utkáním bychom asi ten brod brali, ale vzhledem k tomu, že domácí šli do zápasu zcela bez hráčů ligového A týmu, tak jsme určitě cítili šanci, že bychom mohli pomýšlet i na víc. Ve druhé půli jsme měli převahu, vytvořili si i nějaké šance, ale klasicky jsme je neproměnili. Nakonec jsme dokázali vyrovnat z penalty a ještě si vytvořili jednu obrovskou šanci, kterou jsme neproměnili. Výsledkem je tedy remíza. Myslím si, že ten bod z venku je určitě dobrý, ale všichni jsme tak nějak cítili, že dnes se dalo určitě bodovat za body tři. Trošku zklamání, ale my musíme sbírat všechny body. Teď hrajeme doma s Otrokovicemi, na které se musíme pořádně připravit a nic jiného, než výhru, si absolutně nepřipouštět. Doma jsme hráli jen čtyřikrát, i proto věřím, že nás diváci nenechají ve štychu a na zápas dorazí. Věřím, že tu smolnou sérii protrhneme a konečně vyhrajeme,“ přeje si Racko.

1. FC SLOVÁCKO B – FC VRATIMOV 1:1 (1:0)
Branky: 29. Juroška – 84. Teplý z pk. Rozhodčí: Kulička – Rosický, Nápravník. ŽK: Juroška, Olšanský, Pernica – Skwarczek, Teplý, Duda, Varadi. Diváci: 84.
Slovácko B: Borek – Olšanský, Vincour, Stojmenov, Bartoš – Pernica (86. Yohanna), Kudela, Kratochvíla (92. Pisar), Polášek, Juroška – Aldin (70. Kočí). Trenér: Němčický.
Vratimov: Střalka – Varadi, Dziuba, Igbinoba, Duda – Skwarczek – Hladík (80. Hruška), Klejnot (46. Teplý), Ožvolda (80. Bzirský), Chlopek (58. Hajnoš) – Baďura (58. J. Ptáček). Trenér: Filip Racko.