Lídra třetí ligy jsme o body obrat nedokázali

Návrat na ostravské Bazaly byl nejen pro našeho trenéra Filipa Racka, ale třeba i pro Adama Varadiho, Denise Dziubu či Dana Ožvoldu, hodně prestižní. Vždyť za ostravský celek všichni čtyři dost odehráli. Teď však stáli proti mladému celku Baníku jako soupeři.

Utkání proti lídrovi MSFL se pro nás nezačalo vyvíjet vůbec dobře. Na začátku sedmé minuty jsme si nepohlídali rychle rozehraný aut, míč se dostal k volnému Chvějovi, který v našem vápně našel zcela volného Daniela Smékala a ten pohotově uklidil míč k pravé tyči – 1:0. Ve 36. minutě bylo s námi ještě hůře. Granečný vysunul kolmicí Jaroně a nejlepší střelec třetiligové soutěže trochu se štěstím přeci jen procedil míč za Střálkova záda – 2:0. Když si pak v závěru poločasu náš gólman poradil s hlavičkovým pokusem Chvěji, skončila první půle dvougólovým vítězstvím domácího celku.

„My jsme do toho utkání nevstoupili úplně ideálně, kdy jsme inkasovali hodně rychlý gól. Dá se říct, že byl laciný, jelikož jsme si nepohlídali rozehraný aut soupeře a potom jednoho hráče v našem vápně mezi dvěma stoperama, který měl dostatek času zakončit. Následně jsme se začali na hřišti věnovat úplně jiným věcem, než bychom měli. Místo toho, abychom se nahecovali, podpořili a snažili se utkání otočit ve svůj prospěch, tak se hráči mezi sebou nebo s rozhodčím jen hádali a ten první poločas už stál za houby. Baník nám pak dal ještě jeden gól po takovém nedůraze v šestnáctce, kdy jsme nebyli schopni pořádně odkopnout balon, ale jinak si myslím, že krom jednoho závaru si už domácí nic nevypracovali. Je však pravdou, že my jsme se k nim také nedostával,“ řekl k první pětačtyřicetiminutovce trenér Vratimova Filip Racko.

Rozhodující okamžik přišel po hodině hry, kdy domácí Holaň poslal po standardní situaci míč před naší branku a David Stoklásek hlavičkou nedal Střalkovi šanci – 3:0. Nám se ještě v 73. minutě povedlo po Varadiho přetaženém centru a přesném zakončení Igbinoby snížit na rozdíl dvou branek, více nám už domácí Baník v zápase nepovolil.

„Měli jsme za sebou nestandarní týden, hodně našich kluků bylo ve středu v Praze na pohárovém utkání A-týmu, takže jsme byli v očekávání, jak se někteří kluci vypořádají s únavou a celý tým s neobvyklým týdenním cyklem. Myslím, že jsme to docela zvládli, i když u některých hostujících hráčů byla cítit až přemotivovanost, což vyústilo i v některé šance. Věřím, že v příštím kole navážeme stejně dobrým výsledkem a lepším výkonem,“ přeje si domácí asistent trenéra Milan Chalupa.

„Jsme bez bodu, ale každopádně jsme se střetli s velmi těžkým soupeřem. Podle mně šlo ale určitě nějaké body tady uhrát. Druhý poločas byl z naší strany už lepší, škoda, že jsme dostali po standardce třetí gól, kdy jsme si nepohlídali přední tyč, ale Baník byl více méně pak zalezlý na své polovině a spoléhal spíš na brejky. Ty se nám dařilo zachytávat, místy nás zase podržel brankář Střalka. Po tom snížení jsme se nadále snažili s výsledkem ještě něco udělat. Vysunuli jsme Johna (Ignbinobu) na hrot, chtěli jsme vstřelit další góly, ale to se už nepodařilo. Prohráli jsme, vzhledem k tomu prvnímu poločasu je to porážka zasloužená. My se musíme naučit hrát od první minuty a ne až když prohráváme, nebo se zápas pro nás nevyvíjí dobře. Nejlíp to už zvládnout v příštím kole. Máme teď sérii pěti utkání, kdy jsme nevyhráli, potřebujeme už konečně urvat tři body,“ burcuje tým Filip Racko.

V příštím týdnu nás čeká již sedmé utkání na hřišti našeho soupeře. Tentokráte se postavíme rezervě prvoligového 1. FC Slovácko. Zápas se hraje v neděli 3. října od 10.15 hodin na hřišti v Kunovicích.

FC BANÍK OSTRAVA B – FC VRATIMOV 3:1 (2:0)
Branky: 7. Smékal, 36. Jaroň, 65. Stoklásek – 73. Igbinoba. Rozhodčí: Silný – Hubený, Macrineanu. ŽK: Kulig, Říha, Zouhar, Zálešák – Hladík, Duda, Ožvolda, Varadi. Diváci: 342.
Baník B: Murin – Zálešák, Harušták (76. Říha), Stoklásek, Granečný (62. Zouhar) – Sanneh (62. Holaň), Kulig – Jaroň, Chvěja (46. Martiník), Kostka (62. Sotorník) – Smékal. Trenér: Tomáš Hejdušek.
Vratimov: Střalka – Varadi (81. Demianenko), Dziuba, Igbinoba, Hruška (60. Hajnoš) – Hladík, Bzirský (68. Skwarczek), Ožvolda, Klejnot (60. Chlopek) – Teplý (60. Baďura), Duda. Trenér: Filip Racko.

Úvodní foto: web fcb