Čeladná ve Vratimově bodovala naplno

FC Vratimov – SK Beskyd Čeladná  2:3 (2:1)

Branky: 24´Svěnčík, 29´Pohludka – 32´a 51´( obě z pen.) Váňa, 85´Padych

Setava: Kubala – Stuchlík, Škorik, Valenčin ( 70´Pešek R.), Kašuba – Hybel (89´Pešek D.), Klejnot, Skoupý, Pohludka – Svěnčík, Tříska T.

Ve slunečném odpoledni se na Vratimovském stadionu odehrálo, před zraky téměř dvou stovek diváků, strhující utkání mezi domácím FC a vedoucím týmem soutěže z Čeladné. Hosté z pod Beskyd usilující o postup do krajského přeboru, byli v tomto utkání favoritem, ale svou roli v první půli nezvládali. Ačkoliv měli hosté optickou převahu, nedokázali se proti skvěle organizované obraně Vratimova prosadit a jejich útočné aktivity domácí obránci úspěšně eliminovali. Byli to naopak Vratimovští, kteří Čeladenské obranné vozbě řádně zatápěli a jejich rychlý přechod do útočné fáze dělal favoritovi velké problémy. Poprvé udeřili domácí ve 24 minutě, když se po bleskurychlé kombinaci po levé straně svou rychlostí uvolnil Kašuba, který naservíroval míč do pokutového území na kanonýra Svěnčíka a ten se v těchto situacích nemýlí. Střelou k tyči nedal Jurasovi šanci a Vratimov se tak ujal vedení. O pět minut později se hosté z Čeladné dopustili chyby ve středu hřiště a po dalším rychlém kontru si Tříska pohrál s hostující obranou a vyzval nezištnou přihrávkou ke skórování Pohludku, na něhož zela zcela prázdná branka a domácí poslal ve 29 minutě do dvoubrankového vedení. Nervozita na kopačkách Čeladenských byla po této brance patrná, naopak domácí Vratimov hrál uvolněně a předváděl kombinační hru, které zatleskalo i náročné Vratimovské publikum. Jenže ve 32 minutě dostal míč do běhu hostující Padych, který umně míč zasekl a domácí stoper Škorik jej v pokutovém území nešťastně atakoval a sudí nařídil pokutový kop. Penalty se ujal agilní Váňa, který střelou doprostřed brány nedal Kubalovi šanci. Ve 38 minutě mohli jít do dvoubrankového vedení opět domácí, ale po zpětné hlavičce Třísky se nedokázal po nepovedených nůžkách trefit do odkryté branky Skoupý. Do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro domácí. Ve druhé půli se hra ještě více zrychlila a Čeladná vytvářela permanentní tlak na domácí obranu, ovšem všechny velké šance pochytal skvělý Kubala. Vratimovští ve druhé půli spoléhali na jejich největší zbraň, rychlé brejky. Ale poučená z první půle si hostující obrana dokázala s nebezpečnými kontry domácích poradit. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a diváci se měli na co dívat. Zvýšená aktivita hostujícího mužstva přinesla své ovoce v 51 minutě, když se opakoval na chlup stejný scénář z první půle, kdy se opět potkali v souboji o míč v šestnáctce Škorik s Padychem a rozhodčí bez váhání opět nařídil pokutový kop. Ačkoliv se nešťastník Škorik hodně divil, sudí byl neoblomný. Penalty se ujal opět Váňa a střelou k tyči vyrovnal. Vyrovnání hosty povzbudilo a byli nebezpečnějším mužstvem. Ve velké šanci se v 60 minutě ocitl hostující Walder, který se po nečekaném odrazu míče zjevil sám před Kubalou, ale jako by se své příležitosti zalekl a nepovedenou střelu poslal do náruče vyběhnuvšího strážce domácí svatyně. Vratimovští v závěrečné fázi předvedli několik ostrých výpadů a mohli utkání zvrátit zpět na svou stranu, ale nepřesností na jejich kopačkách přibývalo. Do velké šance se v 78 minutě dostal domácí pravý obránce Stuchlík, který předvedl úžasné sólo, když prosvištěl hostující obranou, ale jeho dělovka se mezi tři tyče nevešla. Když už se zdálo, že utkání skončí smírně, poslal v 85 minutě z levé strany do Vratimovské šestnáctky prudký centr Váňa a nikým nekrytý Padych umístil svou hlavičku pohodlně do sítě a brankou na 2:3 odstartoval hostující euforii. Ačkoliv se domácí v závěrečných minutách snažili dobře rozehrané utkání zvrátit a alespoň vyrovnat, jejich hra vabank už žádnou komplikaci pro Čeladnou neznamenala. Utkání, které svou kvalitou bylo na 1.A třídu nadprůměrné, tak favorit zvládnul a udělal výrazný krok k postupu. Domácím naopak třetí zápas v řadě nevyšel, ale po dnešním výtečném výkonu, kterým favorizovaný celek Čeladné notně potrápili, si minimálně bod zasloužili.