Gólová přestřelka ve Starém Městě

TJ DURMAN Staré Město – FC Vratimov 5:4 ( 2:3 )

Sestava: Kubala – Stuchlík, Valenčin, Pešek D., Kašuba – Tříska T., Škorik, Klejnot, Hybel, Pařenica – Hudeček ( 61´Osvěčík )

Branky: Pařenica 3, Pešek D.

V sobotním utkání 24 kola 1.A třídy si diváci ve Starém Městě přišli na své. Domácí, spolu s hosty z Vratimova jim nabídli nevídanou kanonádu, ve které byli nakonec šťastnější hráči a fanoušci „Staráku“. Vratimovu se poslední domácí utkání nepovedlo, a tak se čekalo, jak se jim bude na horké půdě Starého Města dařit. Domácí, kteří bojují s Čeladnou o postupové první místo začali velmi dobře a po počátečním oťukávání se po rohovém kopu už v 11 minutě prosadil Papaj. Ovšem hned za minutu domácí obraně pláchnul Pařenica a střelou k tyči skóre srovnal. Tento moment jakoby domácí zaskočil. Nemohli se díky dobré obranné hře hostů dostat do hry a kupili chyby v obraně. Po šancích Vratimova se ve 23 minutě zahrával opět roh na Vratimovskou branku, a byl to znovu kapitán domácích Papaj, který poslal své mužstvo zpět do vedení. Radost jim ovšem netrvala dlouho. Dobře hrající hosté ve 29 minutě opět využili okénko v obraně Starého Města a Pařenica svým druhým gólem v utkání opět srovnal. Od této chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to Vratimovské. Hráčům Starého Města nevycházelo téměř nic a kupili jednu nepřesnost za druhou. Vratimov nastoupil s celou řadou změn v sestavě, ale i tak domácímu favoritovi řádně zatápěl. Svou herní převahu přetavili hosté ve 37 minutě, kdy se po rohovém kopu trefil mladíček David Pešek, který dal svůj první gól v mužské kategorii a do kabin se šlo za stavu 3:2 pro Vratimov. Druhý poločas začali opět lépe hosté. Vratimovský Škorik se hned ve 49 minutě dostal po kombinaci s Pařenicou do výhodné pozice v pokutovém území, ale domácí stoper jej fauloval a sudí nařídil pokutový kop, který vyvolal hodně vášní. Domácí se (zřejmě po právu) zlobili, že rozhodčí neviděl předchozí Škorikovo zpracování míče rukou, ovšem nebylo jim to nic platné. Pařenica se z penalty nemýlil, završil svůj hattrick a Vratimov rázem vedl o dvě branky. Jenomže domácí ani toto nepoložilo. Domácí trenér Němec poslal na hřiště do hry Střalku, původním „povoláním“ brankáře, který v 59 minutě využil zaváhání Peška v pokutovém území a z bezprostřední blízkosti uklidil míč do sítě. Tato branka naděje vlila do žil domácím obrovské odhodlání a Vratimovští se začali strachovat o výsledek. Tlak domácích přinesl své ovoce v 65 minutě, kdy si na centr do šestnáctky naběhnul Smilowski a nikým nehlídaný poslal míč za Kubalu, čímž srovnal skóre a přivedl fanoušky i své spoluhráče do euforie. Domácí Staré Město vrhlo vše do útoku s jednoznačným cílem vstřelit vítěznou branku, ale jejich útočné akce obrana Vratimovských eliminovala. Hosté v této fázi utkání spoléhali na rychlé brejky, ale z několika šancí se jim nic neurodilo. Závěr utkání ovlivnilo vyloučení jinak skvěle hrajícího Pařenici, který viděl po zbytečně ostrém faulu na polovině hřiště druhou žlutou kartu a musel tak pod sprchy. Domácí oslabený Vratimov zatlačili a v 90 minutě udeřili. Do rozhozené obrany hostů si z pravé strany naběhnul Štěrba a po krásném centru prostřelil z blízka gólmana hostů a definitivně stvrdil báječný obrat ve tři důležité body.

Hodnocení trenéra Jirky Hořínka:

„Utkání se mi díky tomu závěru nehodnotí dobře. Do vyrovnávací branky jsme hráli skvěle, ale udělali jsme velké chyby při centrech ze stran a špatně pokrývali hráče v šestnáctce…Dobře rozehrané utkání jsme ztratili v poslední minutě a to hodně mrzí. Museli jsme se obejít kvůli zraněním a absencím o naše klíčové hráče, ale kluci co dostali šanci v základu nezklamali a bojovali až do konce. Bohužel ten závěr jsme si nepohlídali…Zbytečná červená a potom gól v devadesáté minutě náš výkon úplně znehodnotily…Takový zápas by se měl aspoň zremizovat…“