Mladíkům z Vysočiny jsme nadělili tři góly

Domácí hráči nastoupili do duelu s jihlavskými mladíky v nové kolekci dresů zn. Joma. Vratimovští se do svého soupeře pořádně zakousli od úvodního hvizdu rozhodčího Řezníčka. Hosté místy nevěděli, kde jim hlava stojí a vyústěním povedeného začátku byla i brzká branka. V 8. minutě zahrával Kundrátek rohový kop na přední tyč, kde míč prodloužil Varadi a na zadní tyčce parádně zakončoval volný Denis Dziuba – 1:0. Hodně povedená standardka našeho týmu. V té chvíli jsme vlastně už mohli vyhrávat dvoubrankovým rozdílem, jenže kapitán Teplý svůj sólový únik ve 3. minutě zakončil levačkou těsně kolem levé tyče brankáře Jágrika.

Hráči ve žlutých dresech se z permanentního tlaku domácích dokázali vymanit po pětadvaceti minutách hry a i oni začali o sobě dávat vědět. Do první jejich šance se prodral hbitý Havlín, zakončoval však střelou vedle naší branky. Ve 33. minutě mohlo být na domácí straně veseleji, jenže křižnou střelu Dziuby vytáhnul konečky prstů gólman Jágrik na roh. A tak první půle skončila našim těsným vedením.

„Vstup do zápasu jsme měli povedený, byli jsme hodně aktivní a živí. Soupeře jsme hodně zatlačili a těch prvních dvacet minut bylo přesně takových, jak jsme si představovali,“ pochvaloval si úvod střetnutí vratimovský kouč Filip Racko. „Z toho tlaku jsme dali jeden gól, ale pak jsme se bohužel začali v koncovce trápit. To nás dosti sráželo. Kdybychom dali ty další šance, tak jsme v klidu vedli o tři branky a bylo by prakticky po zápase,“ zdůraznil Racko. „Nevím, co se pak s naší hrou stalo. Kluci se stáhli a začali se najednou jakoby bát o výsledek. Přitom jsme byli jednoznačně lepší. Jen jsme nechali na chvíli Jihlavě čuchnout a ta nás pak začala zlobit. Byli víc nebezpečnější, než v úvodu, ale že by měli nějakou fakt tutovku, to si moc nevybavuji. Každopádně ten poločas jsme nedohráli nejlépe,“ štvalo domácího trenéra.

Druhou polovinu střetnutí začali hosté šancí, kdy se do našeho vápna pěkně prodral Havlín, gólmana Střalku ale neobelstil. Na druhé straně prošel podobně drzým způsobem Hladík, škoda, že místo zakončení Michal nepřihrál na zcela volného Kundrátka, byl by z toho pravděpodobně druhý gól v jihlavské síti. Tak jen Hlaďas zakončil střelou vedle. V 55. minutě už domácí fanoušci řvali gól, když se po Hajnošově centru dostal k zakončení Kuba Teplý, jeho hlavička skončila bohužel jen na tyči jihlavské brány. Když o minutu později po dalším rohovém kopu mířil Dziuba jen do ležícího gólmana, už to vypadalo na takové malé zoufalství borců v zelenočerných dresech.

A pokračovalo to dál. V 70. minutě v dobré příležitosti pálil Klejnot znovu do hostujícího brankáře, o osm minut později se neprosadil po Varadiho centru hlavou ani Demianenko. Až v 80. minutě jsme přeci jen střeleckou smůlu dokázali protrhnout. Na rohový kop Klejnota si nejvýše vyskočil Demianenko a ukrajinský zadák se tentokráte hlavou nemýlil – 2:0. Domácí celek se uklidnil a v samém závěru ještě svou výhru pečetil třetí brankou, když se křižnou střelou prosadil Ožvolda.

„V půli jsme si v kabině řekli, že se musíme vrátit tam, kde jsme ten zápas dnes začali. Že musíme hrát více na jejich půlce a nestahovat se směrem dozadu. To se nám poměrně i dařilo. Ve druhé půli to byl ale náš festival neproměněných příležitostí, takže to utkání bylo proto takové nervóznější, a až do konce jsme měli obavy, aby soupeř třeba po nějaké standardce nesrovnal. V jednu chvíli měla Jihlava snad pět rohů v řadě, ale jinak byli neškodní. K brance jsme je už moc nepouštěli. Nakonec jsme po rohu dali druhý gól a prakticky se zápas rozhodl. Pak v závěru 3:0, ale mohlo to být klidně dnes sedm nebo osm nula. Neproměňování těch šancí nás sráží. Místo toho, aby zápas byl pohodový, tak se strachujeme do nějaké té sedmdesáté minuty, což je strašná škoda. Na druhou stranu věřím, že jsme si nějaké ty góly pošetřili na další kolo, pro nás je důležitý ten zisk tří bodů. Jedeme dál,“ dodal Filip Racko.

Jelikož áčko Vysočiny hrálo souběžně svůj zápas v Chrudimi, měl hostující trenér Michal Veselý k dispozici hodně mladý kádr. „Museli jsme s sebou vzít i tři dorostence,“ řekl kouč Jihlavy. „Po utkání jsme všichni zklamaní, jelikož herně to od nás nebyl špatný výkon. Vratimov má ve svém středu spoustu zkušených borců, kteří prokázali svou kvalitu. My jsme se jim ovšem dokázali vyrovnat, k bodům ovšem sympatický výkon nevedl. Hráče ale mohu jen a jen pochválit,“ sdělil po zápase trenér Veselý.

V příštím kole se vydáme na hřiště soupeře, tentokráte do Dolního Benešova. Pozor však, utkání bylo podle původního plánu přeloženo už na pátek 3. září s výkopem v 17.00 hodin.

FC VRATIMOV – FK MLÁDEŽE VYSOČINA JIHLAVA 3:0 (1:0)
Branky: 8. Dziuba, 80. Demianenko, 90. Ožvolda. Rozhodčí: Řezníček – Slabý, Ehrenberger. ŽK: Hladík – Chocholatý. Diváci: 215.
Vratimov: Střalka – Varadi (88. Hammer), Demianenko, Igbinoba, Hajnoš – Klejnot (88. Slota), Ožvolda – Hladík (82. Corriero), Dziuba, L. Kundrátek (64. Hruška) – Teplý (64. Baďura). Trenér: Filip Racko.
FKM Jihlava: Jágrik – Lát, Wiederlechner (62. Krejčí), Kolčava, M. Fila (75. Novák) – Růžička (65. Farka), Chocholatý, Ritter, Chok (46. Chrhan) – Savi, Havlín. Trenér: Michal Veselý.