Cenné vítězství z Petřvaldu

TJ Petřvald n.M. – FC Vratimov 1:4 ( 1:3 )

Branky: 8´Kožar – 10´Pařenica (p), 23´Škorik, 28´Osvěčík, 77´Svěnčík

Sestava: Vidlička – Stuchlík, Škorik, Valenčin, Kašuba – Klejnot – Tříska T. (81´Hudeček), Pařenica (83´Hybel), Pohludka – Osvěčík (85´Tříska A.), Svěnčík.

Prvomájové utkání 22.kola 1.A třídy sk.B, mezi Petřvaldem a Vratimovem, přivábilo na Petřvaldský stadion něco kolem osmdesátky diváků, kteří viděli zajímavé utkání. Vratimovští zatím prožívají velmi vydařené jaro, zatímco domácímu Petřvaldu se ve druhé fázi soutěže příliš nedaří, a to hlavně díky velkým absencím zraněných klíčových hráčů. Od úvodu se hrál rychlý přímočarý fotbal a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Domácí, vědomi si svého postavení v tabulce se tlačili dopředu a chtěli hosty zaskočit kolmými pasy na rychlíka Jiřího Huvara, který obranu Vratimovských od prvních minut řádně větral. V 8 minutě zahrávali domácí první rohový kop a to tak rasantně, že míč prošel celým pokutovým územím a po několika odrazech se dostal k volnému Kožarovi, který míč dorazil do sítě a poslal Petřvald do vedení. Tento rychlý gól ovšem Vratimovské hráče ještě více nabudil a ti začali rychle a přesně kombinovat a taktéž využívat okénka v domácí obraně. V 10 minutě poslal Pařenica do brejku mladého Osvěčíka, který se ovšem dostal ze střeleckého úhlu, ale vyběhnuvší gólman domácích jej nepochopitelně v rohu pokutového území fauloval a nařízenou penaltu proměnil s přehledem Radim Pařenica. Hosty vyrovnávací branka viditelně povzbudila a byli lepším týmem. Domácí, ačkoliv se snažili a bojovali, nebyli schopni, se proti dobře organizované obraně Vratimova, vedené bezchybným Škorikem a matadorem Valenčinem prosadit. Naopak obránci domácích kupili jednu chybu za druhou a Vratimovští hráči se dostávali do stále více šancí. Ve 23 minutě se hosté ujali vedení, když po standardní situaci z levé strany Pařenica načechral míč do vápna, který našel hlavu Ondřeje Škorika, jež míč jemně tečoval a dal svůj první gól za Vratimov. O několik minut později mohlo být vyrovnáno, ale dalekonosná střela Huvara skončila na jedné a po odrazu i na druhé tyči Vratimovské branky a následně v rukou hostujícího brankáře Vidličky, který si viditelně oddychl. Hosté však byli nadále aktivnější a vytvářeli si další brankové příležitosti. Po krásné akci na jeden dotek se po vědomém puštěním míče Pařenicou dostal sám před brankáře domácích Martin Kašuba, ale povedenou akci zakončil do vyběhnuvšího Kelnera. Za chvíli, ve 28 minutě ovšem obránce domácích vyprodukoval neuvěřitelnou hrubku, když přišel o míč v souboji s Tomášem Třískou a ten se spolu s Osvěčíkem řítili sami na branku. Tříska před gólmanem přihrál Vojtovi Osvěčíkovi a ten se do prázdné branky nemohl mýlit a poslal hosty do dvoubrankového a taktéž poločasového vedení 3:1. Ve druhé půli bylo znát, že se domácí nehodlají s tímto stavem smířit. Zjednodušili hru, zpřesnili kombinace a opticky Vratimov zatlačili. Ovšem jejich akce postrádaly přesnost a klid v zakončení. Velká síla Petřvaldu je ve standartních situacích, kterými ve druhé půli zaměstnávali Vratimovskou obranu, ale všechna jejich snaha končila na pozorné obraně hostů nebo v rukavicích jistého Vidličky. Postupem času se na hrot Petřvaldského útoku přesunul z obrany obrovitý Malúš, ale i jej hosté dokázali eliminovat a nedovolili mu, se jakkoliv prosadit. Největší šanci druhé půle měl na hlavě výborně hrající Augustýnek, ale jeho hlavičku vytěsnil skvělým zákrokem Vidlička. Vratimovští sice hráli druhý poločas trochu více zataženi, ovšem jejich brejky domácí obrana s vypětím všech sil odrážela. Ovšem až do 77 minuty, kdy se po dalším rychlém výpadu uvolnil Osvěčík a vybídnul ke skórování kapitána Marka Svěnčíka, který si povodil gólmana a s přehledem poslal míč za jeho záda. Ačkoliv se domácí sympaticky snažili odvrátit krutou porážku a bojovali až do konce, na rozjetý Vratimov v tomto utkání nestačili. Vratimovští si tak připsali další cenné body.

Hodnocení trenéra Jirky Hořínka:

„Myslím si, že jsme odehráli velice slušný zápas. Petřvald sice známe ze zimního turnaje, kde jsme je porazili, ale příprava a mistrovský zápas je něco jiného… Věděli jsme, že jsou silní při standartkách a až na ten jeden roh ze začátku jsme si to pohlídali. Jsem rád, že se na jaře konečně prosazujeme v útoku a neděláme zbytečné chyby v obraně… Měli jsme dneska i trochu štěští, ale i tak kluci splnili vše co jsme po nich chtěli, makali a zaslouženě vyhráli… „

Očima hráče, kapitána Marka Svěnčíka:

„Dnes jsme si odvezli zaslouženě 3 body. Podali jsme velmi bojovný a zodpovědný výkon. I když jsme první inkasovali, dokázali jsme výsledek ještě do poločasu otočit a to nám do zápasu dodalo ještě větší sebevědomí…pak už jsme domácí skoro do ničeho nepustili a kontrolovali hru… Chtěl bych vyzdvihnout naši obranu, která podala zase super výkon!!! Na jaře se nám jak herně tak hlavně výsledkově daří. Doufám, že to takhle půjde dál a to 5 místo, které jsme si v zimě stanovili jako cíl, uhrajeme!!!“