První porážku v soutěži nám uštědřil Hlučín

Jak se říká, jednou to přijít muselo. Až ve čtvrtém podzimním kole jsme našli v MSFL svého přemožitele. Na hřišti silného Hlučína jsme prohráli tříbrankovým rozdílem.

Čert ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby po čtvrthodině hry proměnil Lukáš Kundrátek svou velkou příležitost, do které jej poslal spoluhráč Hladík. Bývalý hráč Hlučína ale v souboji s brankářem Kolenkem zamířil mimo tři bílé tyče. A tak udeřilo na druhé straně. Ve vápně jsme faulovali Dominika Tomšů a pískala se první penalta střetnutí. K zahrávání této standardní situaci mají v Hlučíně zkušeného Radovana Lokšu, který poslal brankáře Střalku do opačného koutu branky – 1:0. Domácí pak tato branka uklidnila. „Do té doby to bylo z naší strany nervózní, nechtěli jsme chybovat,“ podotkl po utkání trenér hlučínského A týmu Lubomír Adler.

Jenže chybu nakonec domácí zadáci přeci jen udělali. Po půlhodině hry si moc nerozuměli po Varadiho dlouhém autu Plesník s brankářem Kolenkem a Teplý šikovným lobem využil jejich zaváhání – 1:1. Chybičky jsme se v samém závěru první půle dopustili také my, když jsme nepohlídali dlouhý nákop soupeře za obranu a po faulu na Moučku se pískala druhá penalta v zápase. I tentokráte se k její exekuci postavil Lokša a zkusil to dloubáčkem doprostřed brány. Jeho záměr se snažil na poslední chvíli Střalka vystihnout, ale konečky prstů už nestačil na míč více dosáhnout – 2:1. „V poločase jsem mu říkal, že jeho sebevědomí je úžasné. Hlavně, že z toho byl gól,“ pousmál se Adler.

„Do zápasu jsme vstoupili s tím, že se budeme snažit hrát z bloku a vyrážet do rychlých protiútoků, protože jsme věděli, že Hlučín má bych řekl velmi dobrou kvalitu. Bohužel pro ně, jim to zatím v soutěži nevycházelo výsledkově, ale ty zápasy měli Hlučínští po herní stránce dobré. Jen měli problém s proměňováním svých šancí. A toho jsme chtěli využít. Bohužel jsme svou první velkou příležitost neproměnili a vzápětí proti nám jedna penalta, takže gól zadarmo. Z toho jsme se ještě trošku otřepali a dokonce jsme po zaváhání domácí obrany srovnali na jedna jedna. Pak ale těsně před poločasem přišla druhá penalta, takže nás to trošku zmrazilo,“ komentoval průběh prvního dějství vratimovský trenér Filip Racko.

Po změně stran domácí brzy rozhodli. V 52. minutě se po centru z pravé strany prosadil před naší bránou Dominik Tomšů, který tak zvyšoval vedení domácích na 3:1. V 76. minutě jsme pak přišli na polovině hřiště o míč a z rychlé akce nám pak střídající Dostál přidal hlavou na cestu čtvrtou branku. „Uklidnil nás gól do šatny. Ve druhém poločase tam bylo z naší strany hodně dobrých věcí. Hlavně jsme byli disciplinovaní a hráli zodpovědně vzadu. To byl hlavní klíč k úspěchu,“ řekl domácí kouč Lubomír Adler.

To našeho trenéra první porážka v sezoně mrzela, i přesto své svěřence přímo nekáral. „O poločase jsme si říkali, že s tím výsledkem zkusíme ještě něco udělat. Jenomže krátce po začátku jsme dostali další gól a domácí se dostali na koně. Byli živější, rychlejší, přesnější, prostě nás přehrávali. My jsme ještě zkusili změnit své rozestavení, což je na chvíli zabrzdilo, jenže jsme byli sice na jejich půlce, ale zcela neškodní. Oni se z toho dostávali po brejcích, ze kterého nám přidali ještě jednu branku,“ komentoval druhou polovinu zápasu Racko. „Musím nicméně říct, že i když jsme prohráli 4:1, tak kluky nemám za co nějak pokárat, protože jsem přesvědčen, že na hřišti nechali všechno. Jenže za té situace, která dnes byla, tak jsme více uhrát nemohli. Nebo spíš lépe řečeno, ne že nemohli, ale na víc jsme neměli,“ uzavřel náš trenér.

K dalšímu zápasu nastoupíme v sobotu 28. srpna před domácím publikem. Od 10.15 hodin budou našim soupeřem fotbalisté FK mládež Vysočina Jihlava.

FC HLUČÍN – FC VRATIMOV 4:1 (2:1)
Branky: 20. a 45. Lokša (obě z pk), 52. Tomšů, 76. Dostál – 31. Teplý. Rozhodčí: Vostrejž – Bebenek, Páral. ŽK: Hladík, Igbinoba (oba V). Diváci: 467.
Hlučín: Kolenko – Wala, Hasala, Plesník, Lehnert – Hykel (69. Dostál), Tomšů (73. T. Buchvaldek), Praus, Moučka – Mládek – Lokša (80. Zajíček). Trenér: Lubomír Adler.
Vratimov: Střalka – Varadi (56. Klejnot), Demianenko, Igbinoba (85. Mokroš), Hajnoš – Ožvolda, Bzirský (56. Baďura)- Hladík (79. Hammer), Dziuba, L. Kundrátek (46. Hruška) – Teplý. Trenér: Filip Racko.