Držíme si stále neporazitelnost, z Vrchoviny se vracíme s bodem

Do zápasu nemohl trenér Filip Racko počítat s nemocným gólmanem Střalkou, a tak mezi tyčemi dostal příležitost Martin Sýkora. Ten se mohl se svými spoluhráči radovat z prvního gólu již ve 4. minutě zápasu, kdy naši hoši podnikli kombinační akci po pravé straně hřiště. Teplý přiťuknul míč do běhu Hladíkovi, ten si pohrál s domácími zadáky a prudkou ranou otevřel skóre zápasu – 0:1. Blízko vyrovnání pak byli domácí na konci 19. minuty, kdy se Michal z trestného kopu snažil načapat Sýkoru ranou do jeho protipohybu, ale náš gólman se zaskočit nenechal. K odraženému míči se pak dostal ještě Trojánek a jeho pokus skončil naštěstí jen na břevně.

Pokud začátek prvního dějství vyšel nám, tak úvod toho druhého naopak patřil domácím hráčům. Ve 48. minutě zahrávali Novoměstští rohový kop, k odraženému míči se na přední tyči dostal kanonýr Duba a ten pak propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Tohle byly vlastně jediné dva gólové momenty střetnutí.

„V úvodu zápasu jsme se cítili poškozeni, kdy sražení Duby v pokutovém území bylo přehlédnuto. Naopak soupeř zahrozil po naší levé straně a po kombinaci Varadi, Teplý, Hladík se posledně jmenovaný sólem probil až před brankáře Šmídu a nekompromisně zakončil na zadní tyč. I přes upozornění na předzápasové poradě, že nám hrozí ze soupeřovy pravé strany víc nebezpečí, tak jsme situaci v defenzívě nezvládli. Snaha srovnat skóre se povedla brzo po změně stran Dubou po rohovém kopu Michala. Některé naše šance, především po standardkách, zneškodnil výborný brankář soupeře, ale tu největší spálil Duba po zpětné přihrávce Partla střelou těsně vedle branky Vratimova. Hráči zápas odmakali, ale velká touha po vítězství nebyla naplněna, ale přesto chci tým pochválit za vybojovanou remízu s kvalitním soupeřem,“ komentoval průběh střetnutí domácí trenér Pavel Procházka.

„Začali jsme výborně, kdy jsme se hned ze startu dostali do vedení. To byla krásná individuální akce Hlaďase, který pak následně poslal míč na zadní tyč. Potom jsme víceméně hráli to, co jsme potřebovali. Organizovaně v bloku, posouvali jsme se a domácí se extra k nějakým tutovkám nedostávali. Hrozili spíše ze standardních situací, které párkrát zaváněly góly. Tam nás soupeř nejvíce zlobil, ale tým několikrát podržel brankář Sýkora. Poločas se pak dohrával v klidu,“ řekl hostující trenér Filip Racko.

„Druhou půli začneme úplně stejně, jako doma se Zlínem B. Standardka, kterou jsme nedohráli a je srovnáno. Úplně stejný průběh jako minule. Na tohle si musíme zkrátka začít dávat pozor. Ty standardky musíme dohrávat prostě lépe. My ji sice odvrátíme, ale míč nejde dostatečně daleko. Soupeř pak z toho zakončuje a nás to dnes stálo podle mně tři body. Po gólu jsme hráli slušně, kombinovali jsme, zatímco domácí jen nakopávali míče a hrozili po rozích. Škoda některých těch situací, kdy kluci kombinovali až příliš. Tam měla přijít střela a ne to dohrávat do kasy. Bod je ale zasloužený pro obě strany,“ sdělil Racko.

V týdnu nás čeká porce dvou těžkých zápasů. Už ve středu budeme na domácím stadionu hostit v 1. kole MOL Cupu druholigový celek Prostějova. Toto utkání začíná v 17.00 hodin. No a k dalšímu mistrovskému střetnutí pocestujeme hned v pátek 20. srpna, kdy se od 19.00 hodin představíme v Hlučíně.

SFK NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – FC VRATIMOV 1:1 (0:1)
Branky: 48. Duba – 4. Hladík. Rozhodčí: Mrázek – Mayer, Soukal. ŽK: Hladík (V). Diváci: 310.
NMNM: Šmída – Černý, Vícha (23. Bača), Trojánek, Smetana – Duda, Michal, Holman (90. Sytař), Partl (81. Hlaváč), Boušek (46. Chloupek) – Duba. Trenér: Pavel Procházka.
Vratimov: Sýkora – Varadi, Demianenko, Igbinoba, Hajnoš – Ožvolda, Bzirský (63. Klejnot) – Hladík (91. Hammer), Dziuba, L. Kundrátek – Teplý (71. Baďura). Trenér: Filip Racko.