První jarní porážka v Albrechticích

FK Baník Albrechtice – FC Vratimov 4:2 (0:2)

Po povedeném derby s Hrabovou a výborném výkonu, zajížděli hráči Vratimova, k pro ně dlouhodobě nepříjemnému soupeři z Albrechtic. Od úvodního hvizdu ovšem hru ovládli Vratimovští, kteří dobře kombinovali a podnikali rychlé výpady do obrany domácích. Jen díky výtečnému Smětákovi v Albrechtické brance bylo skóre dlouho bez branek. Domácí se do šancí dostávali jen sporadicky a hrozili pouze ze standardních situací. Ve 20 minutě se po centru Marka Svěnčíka dostal k zakončení osamocený Vojta Osvěčík, ale v bezprostřední blízkosti trefil pouze gólmana domácích. Hosté v první půli působili velmi uvolněně a rychlými kombinacemi si vytvářeli jednu šanci za druhou. Ve 26 minutě již ovšem udeřili, kdy se skvěle uvolnil Osvěčík a centrem vybídnul Vratimovského kanonýra Svěnčíka, který se v pokutovém území nemýlil. O dvě minuty později, ve 28 minutě si oba Vratimovští forvardi role vyměnili. Svěnčík se svým typickým způsobem uvolnil a poslal přesný pas na Osvěčíka, který poslal hosty do dvoubrankového vedení. Na domácí by v tuto chvíli vsadil asi málokdo ze sto deseti přihlížejících diváků, zvláště po té, když si Vratimovští vytvářeli i nadále vyložené gólové příležitosti. Největší zahodil ve 43 minutě Svěnčík, když nedokázal prostřelit opuštěnou domácí svatyni a jen díky obětavému zákroku jednoho z domácích obránců se šlo do kabin za stavu 0:2. Do druhé půle ovšem jakoby nastoupily úplně jiné týmy. Po bouři v kabině domácích se na hřišti děly neuvěřitelné věci. Albrechtičtí zrychlili pohyb, zjednodušili hru a začali se nebezpečně prosazovat před Vratimovskou brankou. Hosté ve druhé půli působili dojmem, že se jim nemůže nic stát. Domácí borci byli najednou u všeho dříve a čišelo z nich odhodlání utkání otočit. Už v 51 minutě dokázal snížit po centru z levé strany Klus a dal tak domácím naději. V 58 minutě už ale bylo srovnáno, když se po chybě Vratimovských stoperů prosadil opět Klus. Ačkoliv se hosté pokusili utkání zvrátit na svou stranu a Pešek z malého vápna poslal míč do tyče, domácí byli na koni a v 61 minutě prostřelil po závaru před brankou ležícího Vidličku Kociolek a rázem byli ve vedení domácí. Tento moment zjevně Vratimovskými borci otřásl a jejich hra se jakoby rozpadla. Nutno podotknout, že hosté bojovali a byla na nich vidět vůle s dobře rozehraným utkáním něco udělat, ale všechna snaha končila na obraně Baníku, v čele s brankářem Smětákem. Do osudu utkání ovšem zasáhnul i jinak velmi přesný hlavní rozhodčí, který po souboji s gólmanem domácích a následném evidentním faulu na Škorika, k překvapení všech, nenařídil pokutový kop, který by mohl dostat hosty opět na koně. V době, kdy Vratimovští hráli již na riziko a domácí podnikali rychlé brejky, se v 81 minutě prosadil střelou z hranice šestnáctky znovu agilní Kociorek a definitivně tak srazil snahu Vratimovských na přijatelný výsledek. Fanoušci domácího Baníku se tak mohli spolu s hráči radovat ze skvělého obratu utkání, které mělo díky oběma celkům velmi vysokou kvalitu a diváci si jistě přišli na své.

Hodnocení trenéra Jirky Hořínka:

„Věděli jsme, že Albrechtice mají výborný mančaft, přesto jsme si na ně věřili. V prvním poločase jsme byli určitě lepší, ale bohužel jsme neproměnili vyložené šance. Kdyby to bylo v poločase 4:0 pro nás, nikdo by se nedivil…O přestávce jsme hráče upozorňovali, že vedení 2:0 v poločase je nevyzpytatelné a že musíme hrát stále aktivně. Jenže ve druhé půlce tam byly takové chyby při bránění, jaké jsme za první tři kola neudělali. Nějaké šance jsme pak ještě měli, ale bohužel jsme to tam nedokázali protlačit. Je to škoda. Z dobře rozehraného zápasu nemáme ani bod. V týdnu potrénujeme a pokusíme se to odčinit v domácím zápase…“

Branky: Svěnčík, Osvěčík

Sestava: Vidlička – Stuchlík, Valenčin (81´Hudeček), Škorik, Kašuba – Pešek R. – Klejnot (68´Tříska T.), Pařenica, Pohludka – Svěnčík, Osvěčík