Vítězná domácí premiéra nás vyhoupla do čela MSFL

S jedinou změnou v základní sestavě oproti prvnímu duelu v Blansku nastoupili naši A muži v domácí obnovené premiéře ve třetí lize. Trenér Filip Racko dal v zápase se zlínskou rezervou na kraji zálohy tentokráte přednost Lukáši Kundrátkovi.

A byli to domácí, kteří se od úvodních minut snažili početnou enklávu fanoušků potěšit. Už v 9. minutě jsme byli blízko první vstřelené branky, když se po standardní situaci dostal k odraženému míči Teplý, ale jeho střela mířila pouze do zlínského gólmana Šišky. O pět minut později to našim stadionem opět jen zahučelo. Hostující M. Mlýnek chyboval v rozehrávce, míče se zmocnil Teplý, který pelášil ze strany sám na zlínskou branku. V šestnáctce se náš kapitán rozhodl ještě pro přihrávku na nabíhajícího Hladíka, ale ani on na Šišku nevyzrál.

Ve 28. minutě dali o sobě poprvé vědět i mladí ševci. Střelu Lehkého vyškrábal Střalka na rohový kop.

A pak to konečně přišlo!

Deset minut před přestávkou si na hranici velkého vápna počínal nedovoleně Jura, když fauloval Hladíka a z následného trestného kopu se s pomocí břevna prosadil Bzirský – 1:0. „Standardní situaci předcházel náš zbytečný faul před šestnáctkou, celkově jsme ale v první půli působili zakřiknutě a domácí měli více ze hry. Byli nebezpečnější, odvážnější, zatímco my jsme naše brejkové situace vyřešili špatně,“ hodnotil první půli zlínský kouč Luděk Marcaník. To domácí trenér Filip Racko byl přeci jen o něco spokojenější. „Škoda těch zahozených šancí, vždyť jsme první půli mohli vyhrát klidně i tři nula,“ řekl.

Úvod druhého poločasu vyšel lépe hráčům Fastavu. Už po třech minutách hry se ve vápně dostal k míči Slovák a střelou přes hlavu umístil míč přesně ke vzdálenější tyči naší branky – 1:1. „Ten nástup do druhé poloviny utkání byl podle našich představ. Vytvořili jsme si územní převahu a zaslouženě srovnali. Šlo o naši nejvydařenější pasáž zápasu,“ pochvaloval si Marcaník.

Vedení jsme si mohli vzápětí vzít zpátky, chybělo ale kousek toho štěstíčka. Hladíkův centr z pravé strany si totiž hostující zadáci srazili na tyčku. Tlak vratimovských fotbalistů narůstal. V 53. minutě poslal Varadi krásný oblouček za obranu hostí, k míči se dostal Dziuba, ale brankář Šiška byl opět na místě. O pět minut později už to konečně našim vyšlo. Varadi rychle rozehrál na půlce hřiště autové vhazování, Teplý prvním dotykem posunul míč směrem dopředu a když se jej chtěl zmocnit Hladík, přišel jemný kontakt se zlínským Jurou. Rozhodčí s posouzením této situace trochu sice váhali, po chvilce se ale přeci jen rozhodli písknout pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Teplý, který poslal zlínského brankáře na opačnou stranu, než letěl míč – 2:1. „Tohle byl klíčový moment střetnutí. Potom jsme už utkání nezvládli soubojově. Do hry jsme se dostali až v posledních deseti minutách, to už však bylo rozhodnuto,“ hlesl zlínský trenér.

Vratimov se po gólu z penalty zvedl a svůj povedený výkon pečetil ještě dalšími dvěma zásahy. V 72. minutě nejprve vyslal Teplý do brejkové situace Dziubu, který dloubáčkem poslal míč přes hostujícího gólmana – 3:1. Deset minut před závěrečným hvizdem pak těžil z Dziubovy přihrávky střídající Klejnot – 4:1. Když pak v 89. minutě zneškodnil Střalka nepříjemnou střelu Hellebranda, skončil premiérový zápas ve třetí lize zaslouženým vítězstvím o tři branky. Výhra nás navíc vynesla do čela průběžného pořadí. Je ale teprve druhé kolo, takže je dosti předčasné dělat z toho jakékoliv závěry. „Zlín k nám přijel s velmi mladým týmem, kterému chyběly zkušenosti. Kluci byli fotbalovější, důraznější a také se projevila i naše zkušenost. Jsem rád, že na zápas dorazilo i hodně diváků. Ti museli být s průběhem určitě spokojeni. Věřím, že pokud budeme v našich výkonech a výsledcích pokračovat, tak nám ty návštěvy na domácím stadionu ještě porostou,“ přeje si Racko.

Závěrem reportu bychom chtěli moc poděkovat paní Pavlíně Firkové a její Restauraci U Paneláku, že se v době rekonstrukce zázemí na stadionu ujala občerstvení našich fanoušků. Vše bylo moc výborné!

Ve třetím kole MSFL se představíme v sobotu 14. srpna od 17 hodin v Novém Městě na Moravě.

FC VRATIMOV – FC FASTAV ZLÍN B 4:1 (1:0)
Branky: 35. Bzirský, 58. Teplý z pk, 72. Dziuba, 80. Klejnot – 48. Slovák. Rozhodčí: Ogrodník – Žurovec, Tomanec. ŽK: Klejnot – Hrdlička, Jura. Diváci: 342.
Vratimov: Střalka – Varadi, Demianenko, Igbinoba, Hajnoš – Bzirský (66. Klejnot), Ožvolda – L. Kundrátek (60. Hruška), Dziuba, Hladík (76. Siedlok) – Teplý (76. Baďura). Trenér. Filip Racko.
Zlín B: Šiška – Němeček, Jura (78. Pobořil), Slovák, Kulíšek, Pafka, Bobčík, M. Mlýnek (72. V. Mlýnek), Hrdlička (78. Chrudina), Lehký (72. Strachoň), Číž (62. Hellebrand). Trenér: Luděk Marcaník.