Jiskra Hrušov : Vratimov B  0 : 3 ( 0 : 1)

Sestava: Šipula – Gašman, Žižka, Plachta, Duží – Hudeček, Lhotský, Konečný, Kontra – Adámek, Drozd J.

Náhr. Václavík, Drozd R., Tylšar P., Baláž

Branky: Plachta, Lhotský, Drozd J.

ŽK: Žižka, Kontra, Hudeček, Gašman, Adámek

Komentář:

Na velice neoblíbeném hřišti Hrušova, bohužel ve velice nepřátelské atmosféře jsme absolvovali těžké utkání 3. kola. Vyrovnali jsme se s tím ovšem výtečně a zaslouženě si odvezli všechny tři body. Vrátili jsme se k starému rozestavení 4-4-2, ale i tak byl soupeř ze začátku nebezpečnější hlavně díky standardním situacím. Naše obrana však dobře odolávala, do mnoha šancí jsme domácí nepouštěli. Na takovém hřišti moc kombinovat nešlo, přesto jsme se v
průběhu 1. poločasu stále častěji dostávali do šancí my. Chvíli před přestávkou to ale přišlo. Po rohovém kopu, chybě brankáře, dorazil míč do sítě ve 44. minutě Kuba Plachta. Po přestávce jsme změnili rozestavení na 4-5-1, abychom zahustili střed hřiště. Bylo to účinné, protože se domácí stále obtížněji dostávali na naši polovinu. Začali být nervózní a přehnaně agresívní. Bohužel i rozhodčí podlehli nesportovnímu chování domácího prostředí a netrestali někdy až brutální zákroky Hrušova. Tady si cením, že jsme atmosféře nepodlehli a i když máme 5 žlutých karet, byly to pouze banální zákroky. V 63. minutě potrestal agresivně hrající Hrušov Ondřej Adámek, který zatáhl útok po pravé straně, a centrem našel před bránou volného Leoše Lhotského, který zvýšil na 0:2. Dále jsme zápas kontrolovali, domácí byli u vytržení, ale naše obrana pracovala bezchybně a hlavně klidně. Naopak po obrovské chybě domácí obrany, přidal pojistku na závěr v 89. minutě Jirka Drozd. Nechci to zakřiknout, ale to co bylo v minulé sezóně naší největší bolestí, obrana, už prakticky funguje třetí zápas a důkazem je po dlouhé době nula vzadu. Pochvalu však zaslouží celé mužstvo za to jak se s nepříjemným protivníkem popasovalo.