Poslední srpnový víkend přinese domácí derby s Hrabovou

Již ve třetím kole 1. A třídy skupiny B budeme svědky derby mezi Vratimovem a Hrabovou. Hostující Hrabová se po dvou odehraných kolech nachází na 7. místě s vyrovnanou bilancí jedné výhry Více »

V Albrechticích jsme vyválčili jen bod

Albrechtice 1:1 FC Vratimov Sestava: Juras – Jašek, Harbáček, Michalčák, Kašuba – Pešek, Uherčík (53. Trmal), Macák – Brezula (66. M. Osvěčík), Bandy (79. Tříska), V. Osvěčík Branky: 21. V. Osvěčík ČK: Více »

Z úvodního utkání jsme vytěžili bod

FC Vratimov 2:2 Smilovice Sestava: Juras – Jašek, Michalčák, Harbáček, Kašuba – Osvěčík, Macák, Pešek – Ledvina, Bandy, Brezula Branky: 42. Macák, 86. Michalčák Se Smilovicemi přišla na úvod soutěže remíza. První Více »

Rozhovor s Robinem Bandym

Po hlavním trenérovi F. Rackovi jsme vyzpovídali další důležitou osobnost týmu, kterou je Robin Bandy. Robin již na jaře svými 5 brankami ukázal, že by mohl střelecky táhnout náš tým a na Více »

Předsezónní rozhovor s novým koučem Filipem Rackem

Před začátkem nové sezóny, ve které se představíme v 1.A třídě, jsme vyzpovídali nově jmenovaného hlavního trenéra Filipa Racka. Filip se rozpovídal, jak o své nové pozici, tak o nově složeném týmu Více »

 

Rozhovor s Robinem Bandym

Po hlavním trenérovi F. Rackovi jsme vyzpovídali další důležitou osobnost týmu, kterou je Robin Bandy. Robin již na jaře svými 5 brankami ukázal, že by mohl střelecky táhnout náš tým a na své, z hlediska osobních statistik povedené jaro nyní navázal i v letní přípravě, ve které se dokázal prosadit třikrát a stal se tak nejlepším střelcem přípravy.

Již během zimy ses začlenil do A týmu, za který jsi na jaře nastupoval v krajském přeboru, jak velký skok to pro tebe byl z okresního přeboru, kde jsi hrával za naše „Béčko“?

„Abych řekl pravdu, tak ze začátku jsem ten rozdíl vnímal hodně, jak už na tréninku, tak i v zápasech, při kterých šlo poznat, že se hraje ve vyšší intenzitě a rychlosti, ale myslím, že jsem si na to po pár utkáních zvykl docela dobře a i díky kluků v kabině jsem se dokázal prosadit a fotbalově se zase posunout výše.“

Jak jsi spokojen s novým trenérským duem, a jak se ti líbila tvá první letní příprava v A týmu?

„Nechtěl bych se pouštět do žádných srovnávaní, ale musím říct, že mi oba dva vyhovují. Tréninky jsou zábavné, ale zároveň kvalitní a výživné, takže v tomto ohledu si opravdu nemám na co stěžovat, také jsem rád, že šanci dostal zrovna Filip s Radimem, protože jsou oba strašně komunikativní a lze s nimi probírat téměř cokoliv. S letní přípravou jsem spokojen, jak jsem již říkal, co se týče tréninků, tak k těm nemám žádné výhrady, a z hlediska našich výkonů v zápasech jsem také spokojen, v určitých částech zápasu jsem viděl na naší straně velkou kvalitu, a také jsem rád, že se ta příprava povedla i mě osobně. Jedinou nepříjemností tak bylo pouze extrémní horko.“

Během letní pauzy se v šatně utvořil nový kolektiv, jak ho vnímáš a jaká je atmosféra v šatně před startem soutěže?

„Tak nový kolektiv vnímám pouze pozitivně, přišel například David Ledvina, se kterým se znám z dorosteneckého angažmá v Havířově a je mým dlouholetým kamarádem, avšak musím říct, že i zbytek, vlastně všichni ti mladí kluci zapadli skvěle, například i Matyáš Osvěčík, který se s námi připravoval již na jaře a má tady staršího bráchu, tak zapadl bez problému, takže ten náš kolektiv nyní vnímám jako naši silnou stránku. Zase bych to nerad srovnával s jarem, ale v kabině se teď cítím nadmíru spokojen a jak říkal v rozhovoru Filip, tak teď je ten vzduch v kabině okysličen, čemuž pomohla i ta výměna trenéru, která nám dodala zase takový nový impuls.“

Po tvém příchodu do A týmu ses především díky tvým brankám rychle stal jedním z tahounů mužstva, takže pochopitelně teď mužstvo spoléhá na tvou střeleckou potenci. Vnímáš vůbec tento tlak a nejsi z této pozice nervózní?

„Musím říct, že se tím moc nezabývám a nervózní určitě nejsem, spíš jsem rád, že jsem si poměrně rychle vypracoval určitou pozici v týmu, a že se mi momentálně daří a mohu tak celému týmu svými výkony pomáhat, takže jen doufám, že mi to vydrží co nejdéle a celému týmu se bude v nadcházející sezóně dařit, abychom se mohli držet na co nejvyšších pozicích.“