Divizní Havířov byl nad naše síly

V dohrávce třetího kola FC Vratimov – MFK Havířov bylo k vidění především hodně branek, ale také hned několik povedených akcí, které však golem neskončili, na obou stranách. Domácí borci namlsaní víkendovou Více »

Cenný skalp Čeladné v přípravě

Cenné vítezství v přípravě, Ve čtvrtém kole zimního turnaje domácí celek narazil na Čeladnou a od začátku to byl především kvapík domácích hráčů. Jejich nasazení, presink či pěkné fotbalové akce dělali soupeři Více »

Turnaj dnes pokračoval 4. kolem

Další sobota, další kolo Zimního turnaje. Během zimních měsíců je toto spojení téměř nerozlučitelné, a tak dnešním dnem pokračovaly tuhé boje o prvenství v turnaji. 4. kolo nám nabídlo velmi kvalitní podívanou Více »

A mužstvo se vrátilo ze soustředění

První únorový víkend se nesl v duchu tvrdé dřiny na soustředění v Beskydech. Naše A mužstvo zde absolvovalo krátké kondiční soustředění, které mělo za úkol připravit tým, zejména po fyzické stránce, na Více »

Marek Svěnčík nejen o soustředění

Kapitán Radim Pešek nebyl jediným hráčem, jež byl ihned po soustředění vyzpovídán. K rozhovoru jsme si pozvali také vyhlášeného kanonýra Marka Svěnčíka. 1. Jaké máš pocity z právě ukončeného zimního soustředění? Marek: Více »

Dalším zpovídaným hráčem byl kapitán Radim Pešek

Po příjezdu ze soustředění byl vyzpovídán další hráč, tentokrát se stal naší obětí kapitán mužstva a dlouholetá opora FC Vratimov Radim Pešek. 1. Myslíš si jako kapitán týmu, že právě ukončené soustředění Více »

 

V pořadí druhým zpovídaným hračem je Petr Michalčák

Týden uplynul od prvního rozhovoru s novou posilou a my vám přinášíme další a to s novou akvizicí do obrany, Petrem Michalčakem.

1. Co tě přimělo ke změně působiště a přestupu do FC Vratimov?
Petr: „Abych řekl pravdu, hlavním důvodem bylo nedostatečné herní vytížení a ztráta motivace v MFK Havířov. Vratimov jsem zvolil proto, že o mě jevil zájem už delší dobu a já sám jsem cítil, že tady budu mít možnost ukázat, že stále mám co nabídnout.“
2. Jak bys zhodnotil zázemí a tréninky?
Petr: „Tak zázemí se mi líbí hodně, od počátku se zde cítím vítaný a panuje zde taková „domácí“ atmosféra. Tréninky mi zatím přijdou velmi náročné, rozhodně srovnatelné kvalitou s těmi v Havířově, ne-li ještě výživnější, ale pořád se jedná o začátek zimní přípravy, při které je tato tvrdá dřina potřebná a my doufáme, že z ní budeme schopni čerpat celé jaro.
3. Před vámi je teď zimní soustředění, jehož hlavní naplní je nabrání fyzické síly do jarních bojů, jak to vidíš ty? Těšíš se na nepopulární běhání v terénu?
Petr: „Pokud mám být upřímný, tak se těším dost, sice ne úplně na to běhání, ale tato soustředění bývají velkým zpestřením a možností jak se co nejlépe poznat se svými novými spoluhráči, takže jsem rád, že budeme mít příležitost stmelit partu. Co se týče toho běhání v terénu, tak je to prostě třeba a k té zimní přípravě to patří, takže věřím, že nám to jen prospěje.“
4. Představou vedení je, že by ses měl stát pilířem zadních řad, kde to na podzim skřípalo. Jak vnímáš takovou zodpovědnost a důvěru?
Petr: „No, tak s tím jsem tak nějak počítal, přicházím zde z divize, a tak je jasné, že se ode mě hodně očekává, já však především doufám, že budu schopen veškerou důvěru splatit svými výkony na hřišti a pomoct tak k vytyčenému cíli, a to záchraně v soutěži.“

Petrovi děkujeme za jeho čas a přejeme mu mnoho úspěšných momentů nejen v našem dresu.