Poslední srpnový víkend přinese domácí derby s Hrabovou

Již ve třetím kole 1. A třídy skupiny B budeme svědky derby mezi Vratimovem a Hrabovou. Hostující Hrabová se po dvou odehraných kolech nachází na 7. místě s vyrovnanou bilancí jedné výhry Více »

V Albrechticích jsme vyválčili jen bod

Albrechtice 1:1 FC Vratimov Sestava: Juras – Jašek, Harbáček, Michalčák, Kašuba – Pešek, Uherčík (53. Trmal), Macák – Brezula (66. M. Osvěčík), Bandy (79. Tříska), V. Osvěčík Branky: 21. V. Osvěčík ČK: Více »

Z úvodního utkání jsme vytěžili bod

FC Vratimov 2:2 Smilovice Sestava: Juras – Jašek, Michalčák, Harbáček, Kašuba – Osvěčík, Macák, Pešek – Ledvina, Bandy, Brezula Branky: 42. Macák, 86. Michalčák Se Smilovicemi přišla na úvod soutěže remíza. První Více »

Rozhovor s Robinem Bandym

Po hlavním trenérovi F. Rackovi jsme vyzpovídali další důležitou osobnost týmu, kterou je Robin Bandy. Robin již na jaře svými 5 brankami ukázal, že by mohl střelecky táhnout náš tým a na Více »

Předsezónní rozhovor s novým koučem Filipem Rackem

Před začátkem nové sezóny, ve které se představíme v 1.A třídě, jsme vyzpovídali nově jmenovaného hlavního trenéra Filipa Racka. Filip se rozpovídal, jak o své nové pozici, tak o nově složeném týmu Více »

 

V pořadí druhým zpovídaným hračem je Petr Michalčák

Týden uplynul od prvního rozhovoru s novou posilou a my vám přinášíme další a to s novou akvizicí do obrany, Petrem Michalčakem.

1. Co tě přimělo ke změně působiště a přestupu do FC Vratimov?
Petr: „Abych řekl pravdu, hlavním důvodem bylo nedostatečné herní vytížení a ztráta motivace v MFK Havířov. Vratimov jsem zvolil proto, že o mě jevil zájem už delší dobu a já sám jsem cítil, že tady budu mít možnost ukázat, že stále mám co nabídnout.“
2. Jak bys zhodnotil zázemí a tréninky?
Petr: „Tak zázemí se mi líbí hodně, od počátku se zde cítím vítaný a panuje zde taková „domácí“ atmosféra. Tréninky mi zatím přijdou velmi náročné, rozhodně srovnatelné kvalitou s těmi v Havířově, ne-li ještě výživnější, ale pořád se jedná o začátek zimní přípravy, při které je tato tvrdá dřina potřebná a my doufáme, že z ní budeme schopni čerpat celé jaro.
3. Před vámi je teď zimní soustředění, jehož hlavní naplní je nabrání fyzické síly do jarních bojů, jak to vidíš ty? Těšíš se na nepopulární běhání v terénu?
Petr: „Pokud mám být upřímný, tak se těším dost, sice ne úplně na to běhání, ale tato soustředění bývají velkým zpestřením a možností jak se co nejlépe poznat se svými novými spoluhráči, takže jsem rád, že budeme mít příležitost stmelit partu. Co se týče toho běhání v terénu, tak je to prostě třeba a k té zimní přípravě to patří, takže věřím, že nám to jen prospěje.“
4. Představou vedení je, že by ses měl stát pilířem zadních řad, kde to na podzim skřípalo. Jak vnímáš takovou zodpovědnost a důvěru?
Petr: „No, tak s tím jsem tak nějak počítal, přicházím zde z divize, a tak je jasné, že se ode mě hodně očekává, já však především doufám, že budu schopen veškerou důvěru splatit svými výkony na hřišti a pomoct tak k vytyčenému cíli, a to záchraně v soutěži.“

Petrovi děkujeme za jeho čas a přejeme mu mnoho úspěšných momentů nejen v našem dresu.