„A“mužstvo: Porážka po devíti kolech ve Starém Městě

FK Staré Město  –  FC Vratimov   2:1  (1:1)

Branky: 41´Sušovský, 66´Smilowski  – 36´Svěnčík

Sestava: Černý – Pohludka, Šimek, Škorík, Kašuba – Pařenica (83´Plachta), Valenčin, Osvěčík (67´Sáblík), Brezula (52´Skoupý) – Trmal (71´Zahradník), Svěnčík

Ve šlágru 26.kola hostilo v tabulce druhé Staré Město lídra soutěže, mužstvo Vratimova a v krásném letním počasí si to oba rivalové rozdali o první místo. Vratimovští měli před tímto důležitým utkáním velký problém se základní sestavou, když jim chyběla hned trojice hráčů základní sestavy a na jejich hře to bylo hodně znát. Více ze hry v první půli měli domácí, kteří se svou rychlostí v přechodové fázi prosazovali přes vratimovskou obranu, ale jejich pokusy byly spíše platonické. Hosté působili hodně nervózně a jejich mezihra postrádala přesnost. Ve 22 minutě se po kiksu hostujícího gólmana málem ujali vedení domácí, ale jejich kapitán Němec místo opuštěné branky trefil pouze tyč. Staré Město mělo v těchto fázích hry viditelně navrch, ale chybělo jim více přesnosti v koncovce. Zhruba od 30 minuty hosté hru vyrovnali a začalo se hrát nahoru dolů. Ve 36 minutě vyvezl míč z vlastní poloviny vratimovský Osvěčík, jež posunul míč na Trmala, a ten nezištnou přihrávkou přesně našel kanonýra hostů Svěnčíka, který poslal hosty do vedení. Domácí se ale vzchopili, zatlačili hosty před svou šestnáctku a ještě do poločasu stihli vyrovnat. Ve 41 minutě se k domácím přiklonilo štěstí, když se po sérii několika odrazů dostal míč od tyče k osamocenému Sušovskému, který míč pohotově uklidil do sítě. Druhá půle přinesla početné skupině diváků pěknou podívanou. Obě mužstva šla za vítězstvím a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Více šancí měli na kopačkách domácí, ale ani hosté nezůstávali pozadu. V 66 minutě rozvinuli domácí kombinační akci po pravé straně, kde naběhnuvší Birčák našel v pokutovém území Smilowského, který si zpacifikoval míč a prudkou střelou nedal Černému šanci – 2:1. Hosté  poté zvýšili úsilí a snažili se alespoň o vyrovnání, které by jim zaručovalo i nadále první příčku v tabulce, ovšem jejich snaha se tentokrát v závěrečných minutách minula účinkem. V nastaveném čase ovšem domácím hodně zatrnulo, když se po závaru před jejich brankou dostal k zakončení hostující mladíček Plachta, který ale  míč do branky nedokázal usměrnit. Závěr si už pak domácí borci pohlídali a po zásluze zvítězili. Touto výhrou se Staré město posunulo na čelo tabulky 1.A třídy skupiny B a dvě kola před koncem je největším favoritem na postup do krajského přeboru.

Hodnocení trenéra Jiřího Hořínka:

„Toto utkání nám dnes nevyšlo. Museli jsme sestavu lepit a nebylo to ideální. Dostali jsme se sice do vedení, ale dostali jsme hodně smolný vyrovnávací gól. Druhý poločas to bylo nahoru dolů a byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Po brance na 2:1 jsme to otevřeli a zkusili zápas zvrátit… Měli jsme tam v závěru sice ještě nějakou šanci ale štěstí, které jsme měli v minulých zápasech nás opustilo a vyrovnat se nám tentokrát nepovedlo…Devět kol za sebou jsme neprohráli, jen jednou remizovali. O to víc nás tato porážka mrzí…Ale takový je fotbal. Máme před sebou ještě dvě utkání a o první místo se porveme…“